Vít Přinidš se raduje z celkového vítězství ve Světovém poháru 2017
Foto: facebook.com/vitprindis1/

Vít Přindiš vládne letošní sezoně a těší se na mistrovství světa

Vít Přinidš se raduje z celkového vítězství ve Světovém poháru 2017

Karolína Plíšková už trůn světové jedničky opustila, přesto však Česko jednoho světového vládce v individuální disciplíně má. Pravda, konkurence v jeho sportu není tak veliká jako u slečny s raketou, ale i tak může být Vít Přindiš hrdý – jako první Čech ovládl letošní Světový pohár v nejnabitější disciplíně vodních slalomářů – v kategorii kajakářů.

To, co se nepovedlo ani mistrům světa a olympijským medailistům Jiřímu Prskavci a Vavřinci Hradilkovi, se letos podařilo tomu třetímu vzadu. Vít Přindiš ovládl tři z pěti závodů seriálu a v pátém, finálovém závodě, kde se rozděloval dvojnásobný počet bodů, mu k celkovému vítězství stačilo i šesté místo. Sám pak přiznal, že se především snažil dostat do finále a neudělat hloupou chybu, než by předvedl svůj nejlepší výkon: „Šesté místo nebylo vůbec špatné, ale nezávodil jsem na hranici možností. Spíš bych řekl, že jsem předvedl zodpovědný výkon.

Vít Přindiš po třetím vítězstvím v závodě Světového poháru 2017 Zdroj: facebook.com/vitprindis1/

Ač se v předchozím odstavci mluví o třetím vzadu, Vít Přindiš rozhodně nebyl před začátkem sezony outsiderem. V silné české konkurenci už dříve třikrát ovládl mistrovství republiky, v roce 2014 si z evropského šampionátu ve Vídni dovezl stříbrnou medaili a ze závodů hlídek na velkých šampionátech vlastní medaile dokonce čtyři. Po celkovém triumfu ve Světovém poháru natahoval ruku už v loňské sezoně, ale po nepovedeném finálovém závodě mu k radosti chyběly pouhé dva body. Zato letos o svém triumfu nenechal nikoho na pochybách. Druhý Němec Schubert se na něj díval z uctivé vzdálenosti šestadvaceti bodů. Třetímu Slovinci Kauzerovi chybělo 41 bodů a Jiří Prskavec, Přindišův kolega z reprezentace a bronzový muž z loňských olympijských her, ztratil ještě o čtyři body více.  Ještě zajímavější pohled se naskýtá českému fanoušku při pohledu na světový žebříček. I ten ovládl závodník pražského USK, na druhém místě se ale navíc vyhřívá jeho klubový kolega Prskavec, pomyslné stupně vítězů doplňuje Slovinec Kauzer.

Nyní už se Vít Přindiš těší na mistrovství světa, které se na přelomu září a října koná ve francouzském Pau. Vítězství ve Světovém poháru mu prý na startu psychicky pomůže. K nejdůležitějšímu závodu sezony ještě dodává: „Nepřipravoval jsem se speciálně na jednotlivé závody Světového poháru, ale spíš až na vrchol sezony.“ Čeští fanoušci se tak mají na co těšit.

Co možná nevíte o Vítu Přindišovi:

Syn Pavla Přindiše, bývalého kajakáře, účastníka OH 1992, dvojnásobného bronzového medailisty z MS v hlídkách

Otec ho do roku 2013 trénoval, od té doby se připravuje pod vedením Milana Říhy

Student doktorského studia biomedicínská a klinická technika ČVUT

Tréninkový parťák Vavřince Hradilka, stříbrného medailisty z OH 2012

Vít Přindiš nezkazí žádnou legraci. Na snímku s Petrem Vichnarem v olympijském parku na Lipně 2016 Zdroj: facebook.com/vitprindis1/

121 0