Český skifař Ondřej Synek
Foto: facebook.com/OSynek/

Synek si suverénně dojel pro postup do čtvrtfinále mistrovství světa

Český skifař Ondřej Synek

Skifař Synek a skifař lehkých vah Jan Cincibuch postoupili na mistrovství světa v Sarasotě do čtvrtfinále. Dvojka bez kormidelníka Helešic, Podrazil pojede opravu stejně jako dvojskif lehkých vah Vraštil, Šimánek.

Ondřej Synek vyhrál na Floridě svoji rozjížďku o jedenáct vteřin před Francouzem Thibautem Verhoevenem a nikoho tak nenechal na pochybách, že to s útokem na pátý titul myslí vážně. V historii pět titulů mistra světa získali pouze Novozélanďan Drysdale a Němec Kolbe. Synkův dlouholetý rival Drysdale se letos mistrovství světa neúčastní, a tak by pro obhájce titulu měli být hlavními Chorvat Martin, Fournier z Kuby a Drysdalův krajan Manson.

Ondřej Synek se raduje se svými dětmi z vítězství na ME 2017 v Račicích Zdroj: facebook.com/OSynek/

Jan Cincibuch, letošní mistr Evropy do 23 let, si v rozjížďce bezpečně kontroloval třetí postupovou pozici do čtvrtfinále za Novozélanďanem Dunhamem a Norem Brunem a může se těšit na další postupový boj.

Dvojka bez kormidelníka Lukáš Helešic a Jakub Podrazil skončila v rozjížďce pátá a musí do oprav. Dvojskif lehkých vah Miroslav Vraštil, Jiří Šimánek dojel v rozjížďce třetí, do semifinále však postupovala jen vítězná loď, a tak českou posádku také v úterý čekají opravy.

157 0