"Pro start na OH udělám všechno". A tak Japonec nadopoval týmového kolegu

O velký skandál ve světě kanoistiky se postaral japonský závodník Jasuhiro Suzuki. Ten v nestřeženém okamžiku přimíchal svému soupeři do pití zakázanou látku, která zajistila pozitivní dopingový test.

Mladému japonskému závodníkovi Seidžimu Komacuovi byl zjištěn pozitivní dopingový test po zářijovém mistrovství Japonska. Jak se však nakonec ukázalo, pětadvacetiletý závodník byl ve všem nevině. Zakázaná látka se mu do těla dostala z lahve na pití, kam ji přimíchal jeho reprezentační kolega Jasuhiro Suzuki. Tomu šlo o to, aby se Komacua nedostal na olympiádu. Ve finále je to však on, kdo se na hry pod pěti kruhy nepodívá. Ke svému činu se nakonec přiznal, což mu vyneslo "pouze" osmiletý zákaz činnosti.

Jak Komacua, tak Suzuki patřili mezi horké kandidáty pro účast na letních OH v roce 2020. Na srpnovém MS v Račicích skončil Suzuki na 24. místě na 5000 metrové trati a Komacua se jako člen čtyřkajaku na půl kilometru probojoval až do semifinále.