Český dvojskif Lenka Antošová, Kristýna Fleissnerová
Foto: facebook.com/czechdouble/

Mistryně Evropy Antošová s Fleissnerovou postoupily na mistrovství světa do semifinále

Český dvojskif Lenka Antošová, Kristýna Fleissnerová

Lenka Antošová a Kristýna Fleissnerová zažily úspěšný vstup do světového šampionátu v Sarasotě. České veslařky dojely ve své rozjížďce třetí a v pátek budou bojovat o postup do finále. Naopak párovou čtyřku lehkých vah a skifařku Lucii Žabovou čekají opravy.

Mistryně Evropy z letošního šampionátu v Račicích Antošová s Fleissnerovou se po většinu tratě držely na druhém místě. V závěru je sice předstihla ještě litevská posádka, to už však nic nezměnilo na jejich postupu do semifinále. O účast ve finále budou bojovat v pátek.

Český dvojskif Lenka Antošová, Kristýna Fleissnerová Zdroj: facebook.com/czechdouble/

Párová čtyřka lehkých vah Jan Hájek, Milan Viktora, Jan Vetešník, Jiří Kopáč na prvním mezičase vedla a ještě 500 metrů před cílem držela druhé místo zajišťující postup do semifinále. Ve finiši se však před českou posádku dostaly další dvě lodě, a tak Češi musí absolvovat opravy.

Mladá Lucie Žabová v této sezoně nahrazuje Miroslavu Topinkovou Knapkovou, jež před dvěma týdny porodila dceru Adélu. V rozjížďce na světovém šampionátu se celou trať držela na čtvrtém místě, což na přímý postup nestačilo a podobně jako párovou čtyřku lehkých vah ji čekají opravy.

108 0