Český střelec Filip Nepejchal

České střelce čeká Světový pohár v Pekingu. O další olympijskou místenku zabojuje i Nepejchal

Český střelec Filip Nepejchal

Po dvou podnicích v brokových disciplínách nás čeká závod světového poháru puškařů a pistolařů. Česko vyslalo do Pekingu hned dvanáct závodníků, kteří se budou prát jak o finále, tak i o olympijskou místenku pro hry v Tokyu.

Právě ve střelbě se podařilo vybojovat první místenku pro Českou republiku na LOH 2020 v japonském Tokyu. Jakub Tomeček ji vystřílel v disciplíně skeet v mexickém Acapulcu. Brokařům se však na tento úspěch v oblíbeném Al Ainu navázat nepodařilo. V disciplíně trap skončili David Kostelecký a Jiří Lipták s nástřelem 120 až ve čtvrté desítce. Skeetařům se opět dařilo o něco lépe - byli mnohem blíže finále. Nakonec z toho bylo 13. místo pro Tomáše Nýdrleho s nástřelem 121, pouze jednu ráno o finálového rozstřelu. 

V Pekingu se bude od 21. dubna bojovat v pistolových a puškových disciplínách. A Češi by si odtud minimálně jednu jistotu olympijské místenky odvezli. Největší šanci bude mít pravděpodobně Filip Nepejchal, který se prezentoval na úvod tohoto roku výbornou formou na několika evropských mítincích. Ve střelbě ze vzduchové pušky na 10 metrů a také malorážky na 50 metrů ze třech pozic jej doplní Petr Nymburský, David Hrkulčák a také teprve 18 letý Jiří Přívratský. Mezi ženami zasáhnou do závodu puškařek Aneta Brabcová a Nikola Mazurová. 

Také ve střelbě k pistole bude mít Česká republice šance proniknout do finále. Mezi muži bude bojovat v posledních letech silný Jindřich Dubový a také účastník olympiády mládeže, teprve 18 letý Pavel Schejbal. Mezi ženami bude bojovat Anna Dědová. 

Poprvé se během závodů světového poháru představí také rychlopalníci. A my se můžeme těšit na silnou českou trojici, ve složení Martin Podhráský, Martin Strnad a Tomáš Těhan. 

Přiveze některý z našich střelců právo startu na OH 2020 již ze závodů světového poháru v Pekingu?

286 0