Martina Sáblíková
Foto: Facebook Martiny Sáblíkové/ sport-pics.cz

Sáblíková nebude obhajovat stříbro na ME

Martina Sáblíková

Nejlepší česká rychlobruslařka historie Martina Sáblíková nebude v lednu v ruské Kolomně obhajovat stříbrnou medaili ve víceboji. Rozhodla se tak společně s koučem Novákem i s lékaři.

Možná se to tak trošku čekalo. Nicméně mnozí uznají, že se jedná o rozumné řešení. Obětovat mistrovství Evropy a soustředit se na Olympiádu? Asi by se podobným způsobem zachovala většina atletů usilujících o olympijskou medaili. A nyní tak učinila Martina Sáblíková. 

Na oválu trénuje naplno, jezdí na kole a dokonce již chodí i do posilovny. Záda se již také lepší. Absolvovala opich svalu, po kterém se její stav zlepšil a měla by absolvovat ještě jeden nyní v lednu. Nicméně samá Sáblíková říká, že bolest ještě cítí, ovšem oproti stavu během závodů světového poháru ve Stavangeru je to nesrovnatelné. 

Na Mistrovství Evropy ji tedy neuvidíme. Místo toho bude trojnásobná olympijská šampiónka dohánět tréninkové manko, které nabrala během "nezdravých" dní. Zaměří se také plně na techniku, kterou nemohla tolik pilovat v posledních týdnech. 

Cíl je jasný. Předvést se v co nejlepším světle na únorových olympijských hrách, pokusit se zaútočit na cenné kovy na třech a pěti kilometrech a možná i překvapit na patnáctistovce, jak se to podařilo před osmi lety ve Vancouveru. 

Autor: Jan Linha
129 26