Karolína Erbanová
Foto: www.facebook.com/KarolinaErbanova.cz

Rychlobruslařka Erbanová tři setiny od stupňů vítězů

Karolína Erbanová

Karolína Erbanová skončila čtvrtá na trati 500 m při další zastávce Světového poháru. V Salt Lake City ji od stupňů vítězů dělily tři setiny sekundy. Čtvrté místo na pětistovce v závodě Světového poháru obsadila potřetí za sebou, čtvrtá je i v průběžném pořadí této disciplíny.

Erbanová jako by chtěla potvrdit slova Petra Nováka z tiskové konference na začátku listopadu. Reprezentační trenér tehdy prohlásil, že Česká republika může na olympiádě v Pchjongčchangu získat medaile ve všech individuálních ženských disciplínách. Sprinterka, jejíž forma každý rok během sezony stoupá, si v Salt Lake City vylepšila letošní maximum na 37,20 a na třetí místo jí scházely pouhé tři setiny sekundy.

Takto si Karolína Erbanová dělala legraci ze svého 4. místa na Světovém poháru v Calgery Zdroj: www.facebook.com/KarolinaErbanova.cz/

Pětadvacetiletá rychlobruslařka prohrála v rozjížďce s celkově třetí Japonkou Go, závod ovládla její krajanka Kodaira, jež vyhrála i šestou pětistovku v sezoně a vylepšila si osobní rekord na 36,50. Mezi Japonky se ještě vklínila Korejka I Sang-hwa.

Nikola Zdráhalová skončila časem 39,10 devatenáctá v divizi B.

Výsledky:

500 m: 1. Kodaira (Jap.) 36,50, 2. I Sang-hwa (Korea) 36,71, 3. Go (Jap.) 37,17, 4. Erbanová 37,20, … divize B: 19. Zdráhalová

147 0