Karolína Erbanová si domů veze bronz z evropského šampionátu v Rusku
Foto: https://twitter.com/karolerbanova

Erbanová prolomila "bramborové" prokletí a na evropském šampionátu bere bronz

Karolína Erbanová si domů veze bronz z evropského šampionátu v Rusku

Karolína Erbanová si na evropský šampionát jela pro medaili a to se ji také podařilo. Na 500m trati vybojovala časem 38,18 bronz a prolomila tak smůlu z předchozích závodů. A to i přes zdravotní trable.

Pro Erbanovou se jednalo v letošní sezóně už o pátý závod na této trati. Bohužel ve všech skončila těsně čtvrtá. V ruské Kolomně tak zlomila prokletí čtvrtého místa a konečně se radovala z cenného kovu. A to i přesto, že těsně před šampionátem necítila nejlépe. "Prudce mi stoupla teplota a ještě před závodem jsem se necítila příliš dobře. Nikdo vlastně moc neví, co mi je". prozradila po závodě. 

Erbanovou čekal start v poslední rozjížďce po boku Italky Daldossiové. Česká závodnice musela zajet čas pod 37,69, aby dosáhla na zlato. Tento skvělý čas předvedla Rakušanka Vanessa Herzogová, která tak zajela jeden z nejlepších časů na nížinných drahách. 

Po prvních 100 metrech měla Karolína Erbanová shodný čas s Rakušankou a vše bylo skvěle rozjeté. Cílovou pásku však proťala o 49 setin později než její rakouská soupeřka. Druhé místo si vyjela domácí závodnice Goliková, která byla v cíli o 14 setin před Erbovou a na tu tak zbylo třetí místo. 

Velká domácí naděje, bývalá mistryně světa na 1000m Olga Fatkulinová, skončila na čtvrtém místě. Pro Erbanovou se jedná již o pátou medaili z takto důležitého závodu v kariéře. Další může přidat již v sobotu v závodě na jeden kilometr. Vzhledem ke svému zdravotnímu stavu však váhá, zda na trati 1.000 metrů startovat či nikoliv. 

92 1