Český desetibojař Adam Helcelet se stříbrnou medailí z ME 2016 v Amsterdamu
Foto: Facebook - Adam Helcelet Official

Adam Helcelet se chystá na své první hry pod pěti kruhy

Český desetibojař Adam Helcelet se stříbrnou medailí z ME 2016 v Amsterdamu

Český vícebojař Adam Sebastian Helcelet je čerstvý stříbrný medailista z ME v Amsterdamu a formu se chystá předvést na svých prvních olympijských hrách.

Rio bude vaší první olympiádou. Jak se cítíte?

Do Ria se hrozně těším. První olympiáda bude splněným snem. Mrzí mě, že jsem nejel do Londýna, kde jsem měl limit splněný a letos bych už věděl do čeho půjdu. I tak si ale věřím, že to zvládnu.

Do olympiády zbývá jen pár dní. Víte s kým budete bydlet na pokoji?

Na pokoji bohužel nebudu s přítelkyní Denisou Rosolovou, protože si to můj trenér nepřeje, takže mám v plánu být s chodcem Lukášem Gdulou.

Jak probíhala vaše příprava na Hry? Lišila se od přípravy na ME? Je podle vás něco, co byste chtěl ještě vylepšit?

Celá letošní příprava byla směřovaná na OH, takže to ME byl takový dobrý tréninkovy test a vyšel na výbornou.

Co říkáte na vyloučení ruských atletů? Souhlasíte s vyloučením všech atletů?

S vyloučením ruských atletů souhlasím. Ví všichni, jak to tam chodí a všichni to přehlíželi. Na druhou stranu je těžké házet všechny do jednoho pytle. Věřím, že pár procent to bere čestně. S čím nesouhlasím je, že z Rusů udělali mučedníky a přitom jsou další státy, které jsou na tom úplně stejně a nikdo to neřeší. Doufám, že dojde na všechny a čestní atleti si budou plnit svoje sny, které si vysnili jako děti.

Jistě jste už viděl olympijskou kolekci pro Rio. Jak se vám líbí a kdy ji půjdete fasovat?

Kolekci jsou samozřejmě viděl. Spokojený nejsem, podle mě by na OH měli sportovci reprezentovat zemi v čestném oblečení a ne jako klauni. Na druhou stranu nejedeme na módní přehlídku, ale závodit, takže to uplně neřeším. Fasovat půjdu teď ve čtvrtek a na živo věci vypadají prý lépe, tak se těším, jak to bude sedět.

Věříte, že navážete na úspěch z Amsterdamu? Váš osobní rekord je 8252 bodů. Myslíte, že ho se svou nynější formou dokážete překonat?

Úspěch z Amsterdamu je něco úplně jiného. Tady na olympiádě budou nejlepší z nejlepších a pro mě by byl obrovsky úspěch, kdybych se na první olympiádě dostal do finalové osmičky.

Otázka na závěr: Koho ze sportovců z celého světa byste chtěl potkat, případně si od něj vzít autogram?

Z celého světa uznávám Jana Železného, takže nemusíme chodit daleko. Mám šťěstí, že můžu závodit s legendárním Ashtonem Eatonem a byl jsem u jeho dvou světových rekordů, takže ze zahraničních sportovců si vážím jeho a mám od něj i tričko, ve kterém dal rekord v hale.

Přeji hodně štěstí a držím Vám palce

Děkuji

Autor: Hana Řeháková

10047 14