Bára Seemanová - finále 100VZ na MSJ 2017

MSJ Indianapolis 2017 - Skvělá Seemanová je ve finále!

Po 4 letech bude mít Česká republika zastoupení ve finále světového juniorského šampionátu. Postarala se o to Barbora Seemanová, které se to podařilo hned v jejím prvním startu na tomto šampionátu. Co na to říká Bára? Mrkněte na konec článku.

Psal se rok 2013, když se v Dubaji Honza Micka a Lucie Svěcená představili ve finále světového juniorského šampionátu a vybojovali medaile. O dva roky později se o finále v Singapuru pokoušela Tereza Grusová, bohužel ale skončila nejlépe 9. Teď v roce 2017 se v americké Indianapolis největší naděje na finálová umístění vkládaly do české rekordmanky, juniorské mistryně Evropy, Báry Seemanové. A Bára tyto prognózy naplnila hned ve svém prvním startu v USA!

Kolem 1 hodiny ranní českého času se postavila na bloky, aby odplavala semifinále kraulové 100. Startovní pole bylo od začátku závou velmi vyrovnané a Bára po 50m držela třetí příčku mezičasem 26,69. Druhá 50 byla pro Báru jedna z nejrychlejších v životě. První semifinále ale ovládla Kanaďanka Rebecca Smith. Za ní se v 7 setinách seřadily 4 závodnice a Bára byla časem 55,07 nejrychlejší z nich. V tu chvíli už bylo téměř jasné, že se Bára podívá do finále.

Druhé semifinále bylo přeci jen o něco rychlejší. První tři plavkyně se dostaly pod hranici 55s, ostatní ale měly značnou ztrátu. Při pohledu na výsledkový tabuli pak již každý věděl, že Česká republika má další finalistku světového juniorského šampionátu! Bára bude ve finále startovat z 5.místa, což ji řadí na dráhu č.2. Finále je na programu v sobotu brzy ráno (1:06). Ať už finále dopadne jakkoli, jde o mimořádný úspěch a Bára bude ve finále bojovat především o zlepšení českého rekordu, který stanovila na MEJ časem 54,62! Držíme palce, ať ji to vyjde!

„Bylo to super semifinále, super atmosféra a super závod. Je tu opravdu velká konkurence a bylo to těsné, ale naštěstí jsem měla delší nehty a padlo tam finálko! Takže rozhodně spokojenost. :)“
Barbora Seemanová (5. na 100VZ - postup do finále)