Barbora Seemanová - 5. ve finále na MSJ 2017
Foto: Petra Škábová

MSJ Indianapolis 2017 - Seemanová ve finále 5., Štemberová v semifinále!

Barbora Seemanová - 5. ve finále na MSJ 2017

Třetí den juniorského světového šampionátu byl pro české plavce úspěšný. Hned 3 z nich překonali svůj osobní rekord. Bára Seemanová se stala 5.nejrychlejší juniorkou světa a Kristýna Štemberová se představila v semifinále motýlové 50!

Dopolední program přinesl 3 osobáky a jeden postup do semifinále!

Úvodní disciplínou třetího dne světového juniorského šampionátu byla motýlová 50. Jako první se zde představila Klára Šimánová, která se od počátku držela v čele rozplavby. Klára si trošku spravila chuť po motýlové 200, když časem 28,42 překonala svůj osobní rekord a skončila na 30.místě. Následně na start nastoupila Kristýna Štemberová, která i podle přihlášených časů mohla pokukovat po semifinále. Výkon 27,68 ji nejprve zařadil na první nepostupovou 17.příčku, jenže vzápětí přišla odhláška Američanky Regan Smith. Kristýna se tak mohla radovat z postupu mezi nejlepší světovou 16 a pro českou výpravu vybojovala druhé semifinále!

V další disciplíně, kterou byla 50 znak, se představil Tomáš Ludvík. Ten potvrdil, že si do USA přivezl velmi dobrou formu. Po osobním rekordu na 100, totiž vylepšil svoje maximum i na poloviční trati a časem 27,33 obsadil 27.pozici!

Na bloky se poté postavila Tereza Muselová, kterou čekala prsová 100. Terka se hned po startu ujala vedení v rozplavbě, které si udržela až do dohmatu. Stylem start cíl tedy ovládla svou rozplavbu v naprosto skvělém čase 1:10,99! Za dorosteneckým rekordem Petry Chocové zaostala o pouhých 31 setin! Zlepšení osobního rekordu o 1,3s ale bohužel ani tak nestačilo na postup mezi 16 nejlepších. K tomu totiž Terce z 19.místa scházelo pouhých 11 setin!

Tomáš Ludvík se na závěr dopoledního programu postavil ještě na start kraulové 800. Ve svém letošním nejlepším čase 8:30,30 dohmátl v celkovém pořadí na 18.místě!

Kristýna Štemberová - semifinále MSJ 2017 Zdroj: Petra Škábová

Seemanová ve finále 5., Štemberová těsně za osobním rekordem!

Hned v úvodním semifinále třetího dne se díky odhlášce postavila na start Kristýna Štemberová, pro kterou bylo fantastickým úspěchem už to, že se probojovala do semifinálové 16! Kristýna měla naprosto fantastickou první půlku závodu, bohužel ji ale trochu nevyšel dohmat a čas 27,47 je jen 6 setin za jejím osobním rekordem! V semifinále motýlové 50 tak obsadila 16.místo!

Pak už přišla na řadu Barbora Seemanová a finále královské disciplíny, 100 volný způsob! Bára se toho opravdu nebála. Rozjížděla o něco rychleji než ve svém semifinále a na obrátce byla v čase 26,49 na druhém místě. Finálové pole bylo ale velmi vyrovnané. Bára atakovala svůj český rekord, ten však o 16 setin odolal. V cíli z toho byl fantastický čas 54,78 a naprosto skvělé 5.místo! K medaili tentokrát scházelo pouhých 34 setin sekundy!

Barbora Seemanová - 5. ve finále na MSJ 2017 Zdroj: Petra Škábová Ohlasy českých plavců po závodě

„Finále bych z hlediska umístění hodnotila velice pozitivně, 5. místo je super, ale bohužel s časem nejsem moc spokojená. Myslím si, že jsem měla na osobní rekord, ale o to více se těším na další starty.“
Barbora Seemanová (5. na 100VZ)

„Dneska jsem plavala svoji hlavní disciplínu 50 motýl. V rozplavbách jsem zaplavala na setinu stejný čas jako na MEJ, což je můj nejlepší ranní čas. Po odhlášce jsem postoupila do semifinále a to bylo pro mě velkým překvapením. Odpolední semifinále jsem si šla hlavně užít a plavala jsem kousek za osobákem. Trošku mě mrzí dohmat, který mi nevyšel, ale 16.místo je super.“
Kristýna Štemberová (16. na 50M)

„Dnešní start bych zhodnotila velice kladně. Osobáček, škoda jen toho dohmatu. Zatím velká spokojenost.“
Klára Šimánová (30. na 50M)

„50 znak hodnotím velmi pozitivně a těším se na pondělní 200. 800 splnila má očekávání, i když závod velmi bolel, nakonec jsem ho dokončil v pro mě slušném čase.“
Tomáš Ludvík (18. na 800VZ, 27. na 50Z)

„Se svým dnešním startem jsem velice spokojená, poprvé se mi povedlo pokořit svůj mezičas z dvoustovky prsové, krásný osobáček. S 19. místem také spokojenost.“
Tereza Muselová (19. na 100P)

                                                                                                                                                            

Důležité info - Mistrovství světa juniorů
23. - 28.srpna 2017
Indianapolis, USA
15:30 rozplavby, 00:00 semifinále a finále (časy v ČR)

Výsledky
Živý přenos (pouze dopolední program) + odpolední program na placené FINA TV

541 37