Tereza Muselová - finále 200P - MSJ 2017

MSJ Indianapolis 2017 - Seemanová, Ludvík a Muselová zazářili ve finále!

Závěrečný den světového juniorského šampionátu byl pro český tým veleúspěšný. Čtyři dopolední starty plavci proměnili v trojnásobnou finálovou účast! Ve finále se pak podařilo překonat český rekord dospělých, české rekordy dorostu a připsat si nejlepší české umístění tohoto šampionátu!!

Tři postupy do finále a dorostenecký rekord k tomu!

Poslední den MS juniorů měl na programu hlavní disciplínu Tomáš Ludvík. Dorostenecký rekordman se představil právě na trati 200 znak, kde drží národní maximum. Tomáš nastupoval do závodu s pátým přihlášeným časem a jasným cílem byl postup do finále. Hned od počátku se držel v čele své rozplavby a do poslední 50 obracel jako druhý. Ve finiši svého soupeře ještě předplaval a získal dílčí vítězství časem 2:00,09. V celkovém pořadí ho pak tento výkon zařadil na 2.místo, které samozřejmě znamená postup do juniorského světového finále!!

Tomáš Ludvík - vítěz rozplavby 200Z - MSJ 2017 Zdroj: youtube.com/FINA1908 Následovala prsová 200 žen. Tereza Muselová atakovala dorostenecký rekord již na evropském juniorském šampionátu v Izraeli, tehdy ji ještě odolal. V Indianapolis ale Tereza zlepšila svůj osobní rekord o půl vteřiny na čas 2:30,77 a tímto výkonem se jí již podařilo překonat dorostenecké maximum Petry Chocové z roku 2002! Skvělý čas ji navíc zajistil místo ve finále z 6.pozice!

Závěrečné dopolední starty na mistrovství světa obstaraly juniorky na 200 volný způsob. Nejprve nastoupila Klára Šimánová a podařilo se ji opět vylepšit svůj osobní rekord. Postup pro ni byl ale daleko, výkon 2:06,49 ji zařadil na 35.místo. Pak už byla na startu Barbora Seemanová. A i poslední start v rozplavbách přinesl postup mezi 8 nejlepších juniorek světa! Bára zaplavala čas 2:00,92 a postupuje dál z 8.místa! Bylo to opravdu o fous, Maďarka na 9.místě zaostala o pouhé 3 setiny, i tak je to ale šesté finále pro české barvy!

Úžasné odpoledne pro české barvy s trochou smůly!

První českou zástupkyní ve finále dnes byla Tereza Muselová na trati 200 prsa. Mezičasy od začátku nasvědčovaly tomu, že Terka opět bude atakovat český dorostenecký rekordu. Vše ještě vyšperkovala fantastickou poslední padesátkou a dorostenecký rekord posouvá o více než vteřinu! Její fantastický výkon 2:29,67 ve finále znamená skvělé 7.místo!

Tereza Muselová - finále 200P - MSJ 2017 Zdroj: Edita Chrápavá Na startu dalšího finálového boje byl Tomáš Ludvík, který se představil ve své hlavní disciplíně 200 znak! Tomáš se od začátku závodu držel kolem 4. a 5.místa ve velmi rychlých mezičasech. Po dohmatu na tabuli svítil čas 1:59,43 a výborné 5.místo! Tento výkon je navíc novým českým rekordem dospělých a samozřejmě i dorostu!

Pak už byla na programu kraulová 50 juniorek. Disciplína, ve které Barbora Seemanová získala evropský juniorský titul. Pole bylo opravdu vyrovnané. Bára opět byla nejrychlejší Evropankou, dohmátla v čase 25,08 jen 2 setiny za českým rekordem na výborném 4.místě. Ačkoli je to výsledek opravdu fantastický, má hořkou příchuť, k medaili totiž scházela pouhopouhá setina sekundy!

Bára Seemanová - finále 50, 200VZ - MSJ 2017 Zdroj: FINA TV

Zhruba 30 minut na to už stála Bára Seemanová znovu na startu. Tentokrát ve finále disciplíny 200 volný způsob. Mezičasy byly hodně podobné jako v ranních rozplavbách, poslední 50 ale Báře vyšla přeci jen lépe. V cíli z toho byl čas 2:00,01 a celkové 7.místo! Bára tak všechny své starty v USA proměnila ve finálovou účast a díky svým výsledkům v letošním a loňském roce se stala jednou z nejúspěšnějších českých juniorek všech dob!

Ohlasy českých plavců po závodě

„Před startem jsem se cítil v tom správném rauši. Když jsem nastupoval, tak jsem nic nevnímal a soustředil se, abych svůj čas stáhl pod 2 minuty, což se mi nakonec povedlo a k tomu jsem přidal český rekord dospělých. Se svým vystoupením na MSJ jsem naprosto spokojený.“
Tomáš Ludvík (5. na 200Z)

„Dnešní a zároveň poslední den byl pro mě nejúspěšnější. V dopoledních rozplavbách se mi podařilo zaplavat osobní rekord a postoupit do finále! Tímto časem jsem vytvořila nový dorostenecký rekord, který se mi odpoledne podařilo ještě vylepšit. Poprvé jsem také pokořila hranici 2:30, což jsem vůbec nečekala a mám z toho ohromnou radost. Celý svůj výstup bych zhodnotila velmi pozitivně, zaplavané výkony jsou vysoko nad mými očekáváními.“
Tereza Muselová (7. na 200P)

„200vz se mi nepovedl dle představ, na posledni 50 mi došly síly a podle toho také vypadá výsledný čas. Nicméně se mi naštěstí podařilo postoupit do odpoledniho finále, a tak mám šanci na reputaci.“
Barbora Seemanová (po rozplavbách 200VZ)