Bazén na MSJ 2017 - Indianapolis

MSJ Indianapolis 2017 - Seemanová jde do semifinále, Štemberová v osobáku!

Druhý den na světovém juniorském šampionátu přinesl radost v podobě semifinálového postupu Báry Seemanové na 100 VZ! Ve stejné disciplíně se podařilo osobní rekord překonat Kristýně Štemberové. Na startu byli ještě Filip Chrápavý a Klára Šimánová! A jak svoje starty vidí samotní plavci? To zjistíte na konci článku.

Čtyři české starty přinesly 1 postup do semifinále a 1 osobní rekord!

Již svůj druhý start měl na programu Filip Chrápavý, který se po včerejší prsařské premiéře dnes představil na polohové 200. Na této trati potvrdil, že je naprosto famózním prsařem, když se díky prsovém úseku probojoval až na průběžné 2.místo ve své rozplavbě. V cíli z toho byl nakonec čas těsně za osobním rekordem 2:06,48 a celkové 24.místo!

Následně přišla na řadu velmi očekávaná disciplína pro české barvy, 100 volný způsob juniorek. Jako první se na startu představila Kristýna Štemberová. Ta začala svůj juniorský šampionát opravdu ve velké formě. Stylem start cíl ovládla pátou rozplavbu a její čas 58,96 znamená výrazné zlepšení osobního rekordu a celkové 40.místo. Pak už byla na startu juniorská mistryně Evropy, Barbora Seemanová. Od začátku závodu se Bára držela na 2.místě závěrečné rozplavby. Nakonec dohmátla ve velmi kvalitním čase 55,22 a postupuje do večerního semifinále ze 4.místa!

Poslední český start dnešního dopoledne pak obstarala motýlkářka Klára Šimánová. Na trati 200 motýl se ji bohužel nepodařilo zopakovat výkon z letního MČR, kde překonala limit pro účast na tomto světovém šampionátu. Výsledný čas 2:17,68 ji ale nakonec stačil do nejlepší 20, když obsadila 19.pozici!

Bára Seemanová - semifinále na 100VZ - MSJ 2017 Zdroj: fotoarchiv Barbora Seemanová Ohlasy českých plavců po závodě

„Dnešní start bych zařadila do skupiny těch nejpovedenějších, od startu až po dohmat. S časem jsem moc spokojená, ještě když to byl ranní start a semifinálová účast je uplná bomba!“
Barbora Seemanová (4. na 100VZ - postup do semifinále)

„Dneska jsem plaval svoji doplňkovou trať. V ranních rozplavbách to byl můj nejlepší výkon asi o sekundu. Závod se mi jel pěkně prvních 100m a asi proto druhá stovka dost bolela a nakonec byla o dost pomalejší než normálně a právě to mě připravilo o osobák. Jinak jsem ale spokojen.“
Filip Chrápavý (24. na 200PZ)

„Stovka kraula byla pro me doplňkovou disciplínou na začátek šampionátu. Závod se mi jel hezky. Popravdě v osobák jsem ani nevěřila, takže jsem spokojená.“
Kristýna Štemberová (40. na 100VZ)

„Dnes jsem plavala svoji hlavní disciplínu 200 motýl. První polovina závodu se mi jela dobře. Druhá půlka už byla horší, hlavně poslední 50 ve které jsem mohla jet rychleji. S 19. místem jsem ale spokojená.“