Paralympijské hry Pyeongchang 2018
Foto: http://www.sledgehokejzlin.cz/zph-pyeongchang-2018/

Vesnice pro zimní paralympijské hry je dokončena a čeká na první sportovce

Paralympijské hry Pyeongchang 2018

V korejském Pyeongchangu už vrcholí přípravy na olympijský turnaj a pořadatelé už mají za sebou přípravu olympijské vesnice.

Vesnice, do které se mají první sportovci nastěhovat již napočátku února, je hotova po letech dlouhé práce. V osmi patnáctipatrových budovách je dohromady šest set bytových jednotek. Závodníci poté mají k dispozici ještě druhý areál v Gangneungu, který je ještě o něco větší. Oba jsou umístěny tak, aby doprava na sportoviště byla co nejpohodlnější a nejkratší. V samotné vesnici pak na sportovce, kromě ubytování, čeká banka, pošta, obchod se službami, prádelna, fitness a rekreační centrum, kosmetický salon nebo multi-centrum pro věřící. V jídelně bude kuchyně závodníkům k dispozici 24 hodin denně. 

Každou výpravu čeká při vstupu do vesnice uvítací ceremoniál a přímo ve vesnici se budou po celou dobu her konat různé kulturní akce. Po skončení olympiády bude vesnice nadále využita pro normální nájemníky. Byty již byly nabídnuty ke koupi a v současné době jsou už vyprodány. 

186 0