Střelec Karel Davídek
Foto: http://www.paralympic.cz/2018/01/para-lukostrelba-udela-zapis-do-historie/

Para lukostřelba bude přepisovat historii. V Plzni se uskuteční první mistrovství světa

Střelec Karel Davídek

Ve sportovní hale ZČU v Plzni se bude přepisovat historie. Uskuteční se tu totiž první společné halové mistrovství České republiky v lukostřelbě.

V polovině března se bude konat v Plzni Mistrovství České republiky dorostu v halové lukostřelbě, ke kterému se nově připojí také Mistrovstvím České republiky v halové para lukostřelbě. Jedná se tak historicky o první kombinaci těchto druhů lukostřelby v turnaji pořádaném na jednom místě.

Roman Suda, jeden z pořadatelů šampionátu, se na tento turnaj velmi těší. Vidí v něm hlavně možnost pro další posun para lukostřelby a jeho rozšíření mezi veřejnost. Motto celého turnaje: "jeden sport, jedna rodina" přesně vystihuje očekávání, které od turnaje Suda má.

Turnaje by se měla měla účastnit kompletní česká para reprezentace. Celkově se počítá s dvacítkou para lukostřelců a asi stovkou dorostenců. Mezi osobnostmi, které se na turnaji představí, budou jména jako David Drahonínský, Markéta Sidková, Karel Davídek nebo Martin Chaloupský. 

O titul se bude bojovat hned v několika střeleckých kategoriích, a to reflexní luk open, kladkový luk open a kladkový luk kategorie W1, zdravotní třídy pak jsou W1, W2 a ST. Mistrovství v Plzni pak bude i testovacím závodem pro nově pořízené terčovnice určené pro Mistrovství Evropy v para lukostřelbě.  

Autor: Jakub Netahlo
136 0