Český sledge hokejový tým na zimní olympiádě 2010 ve Vancouveru
Foto: Český sledge hokejový tým

Čeští sledge hokejisté znají své soupeře pro hry v Pyeongchangu

Český sledge hokejový tým na zimní olympiádě 2010 ve Vancouveru

Český sledge hokejový tým už zná své soupeře pro zimní paralympijské hry v jihokorejském Pyeongchangu. Díky vítězství na kvalifikačním turnaji čeká český výběr skupina bez favoritů z Kanady.

Český sledge hokejový tým na zimní olympiádě 2010 ve Vancouveru Zdroj: Český sledge hokejový tým

Ve skupině B čeká Čechy tým Spojených států, který jede na šampionát obhajovat zlato ze Soči 2014. Kromě Američanů se Češi utkají ještě s Japonci a domácí Jižní Koreou. Skupinu A je tvořena z úřadujících mistrů světa Kanaďanů, které doplní Norsko, Itálie a Švédsko. To olympiádu vybojovalo až na posledním kvalifikačním turnaji. 

V české skupině je jasným adeptem na postup USA, od kterých se očekává účast ve finále. Další postupovou příčku by pro sebe ráda získala Jižní Korea. Ta na letošním šampionátu překvapila a obsadila třetí místo. Prvním soupeřem Čechů bude právě domácí tým. K zápasu s Koreou se vyjádřil i český trenér Jiří Březina v rozhovoru pro paralympijský portál. "Dostali obrovský balík peněz, aby mohli pracovat profesionálně. V tomhle systému jedou už rok, bude u nich obrovský posun. I když u nich to byla vždycky hra založená spíš na skvělé fyzičce a tvrdé hře, postrádají naopak hokejovou chytrost a kombinaci, v tom je budeme převyšovat.“ I přes tuto skutečnost je však český tým přesvědčen, že by mohl pomýšlet na semifinále a to hlavně díky absenci Rusů na turnaji. Právě bronzová medaile pro český výběr by znamenala úspěšné splnění olympijské mise.  

240 27