Čeští sledge hokejisté vezou z turnaje Four Nations bronzové medaile

Po dvaceti letech se vrátili čeští hokejisté zpět do Nagana a vezou si domů bronz. Čeští sledge hokejisté porazili na turnaji 4 Nations domácí 4:0 a vezou tak domů cenný kov ve formě bronzu.

Český tým postoupil do semifinále turnaje z druhého místa ve skupině, když prohrál jediný zápas proti Korejcům. V semifinále narazil na Norsko, které ve skupině porazil 4:2.

Tento scénář se bohužel neopakoval a to i přes to, že český tým byl po většinu zápasu výrazně lepší a svého soupeře přestřílel 16:13. Na první branku si museli diváci počkat až do druhé třetiny, kdy se poprvé a bohužel i naposledy za český tým trefil Kubeš. Česká republika tak vstupovala do třetí třetiny s jedno brankovým náskokem a plán zněl jasně. Vstřelit druhý rozdílový gól. To se bohužel nepovedlo naopak Norové potrestali dvě české chyby a vstřelili dvě rychlé branky a zápas pak dotáhli, hlavně díky dobrému výkonu gólmana, do vítězného konce.

Český tým tak putoval do boje o bronzovou medaili kde je čekalo domácí Japonsko, které prohrálo s Koreou v semifinále 5:0. Utkání o třetí místo mělo dva hrdiny. Prvním byl český gólman Michal Vápenka, který udržel čisté konto a podržel své spoluhráče v těžkých chvílích. Michal Geier byl záchranou číslo dvě a to díky svému hattricku, který výrazně pomohl k vítězství 4:0 a zisku bronzových medailí.

Pro Čechy byl turnaj 4 Nations poslední prověrkou před březnovými paralympijskými hrami a Češi zde ukázali, že jsou připraveni postavit se světové konkurenci.