Čerstvý mistr světa Jan Povýšil
Foto: https://www.bezfrazi.cz/na-konci-je-tma/

Čeští paraplavci pokračují na mistrovství světa v krasojízdě

Čerstvý mistr světa Jan Povýšil

Druhý den MS v paralympijském plavání opět přinesl českému týmu medaile. Po včerejším čtvrtém místě si dnes doplaval Jan Povýšil pro titul mistra světa.

Mistrovství světa v Mexiku začalo pro české plavce výborně. V pondělí vybojovala Vendula Dušková bronz a Arnošt Petráček zlato. Druhý den se počet medailistů rozšířil o Jana Povýšila, který medaili vybojoval na trati 50 m volným stylem. Do tohoto závodu nastoupil jak Petrášek, tak Povýšil, který kvůli špatné organizaci musel zrušit závod na 50 m prsa. Po závodě to vypadalo, že se český tým bude radovat hned ze dvou medailí. Po proplutí cílem byl totiž na bronzové příčce Petrášek, kterého komise vzápětí diskvalifikovala kvůli porušení pravidel v technice daného stylu. Za tuto chybu se pak také omlouval fanouškům na svém facebookovém profilu. Povýšilovi ale závod vyšel na výbornou a oba domácí šampióni tak opět skončili na druhé a třetí pozici.

I přes to, že je šampionát poznamenán menší účastí kvůli posunu termínu soutěže, výkony českých sportovců to nijak nesnižuje. Sám Povýšil se k tomuto tématu vyjádřil v paralympijském deníku. „Teda ne, že bych dneska plaval špatně, asi bych se o medaili popral, i kdyby tu byli všichni… No, beru to tak, že historie se neptá a to zlato prostě mám,“ Pro český paralympijský sport je tak letošní mistrovství světa velmi povedené a snad se dočkáme ještě nějakých medailí do české sbírky. 

85 0