Arnošt Petráček je čerstvým mistrem světa na padesáti metrech znakem.
Foto: http://www.zimbio.com/photos/Arnost+Petracek/2016+Rio+Paralympics+Day+9/4JhHWcsSUK7

Čeští paralympijští plavci slaví tituly mistrů světa!

Arnošt Petráček je čerstvým mistrem světa na padesáti metrech znakem.

Obrovský úspěch se podařil českým parylympijským plavcům. Na právě probíhajícím MS v Mexiku vybojovali hned v první den jednu bronzovou a jednu zlatou medaili.

Na MS v Mexiku vstoupili čeští paralympijští plavci obrovským úspěchem. Nejprve vybojovala Vendula Dušková bronzovou medaili na stometrové trati a následně na padesáti metrech znakem získal titul mistra světa Arnošt Petráček. Na této trati byl Arnošt už před závodem favoritem a tuto pozici také potvrdil. Závod dokončil v časee 43:35 a za sebou nechal jak dva domácí reprezentanty tak svého českého kolegu Jana Povýšila, který skončil na nepopulárním čtvrtém místě. Příprava českého šampiona na mistrovství však nebyla jednoduchá a provázelo ji spoustu komplikací. Díky zemětřesení v pořadatelské zemi se celý šampionát posunul a před Petráčkem stál nelehký úkol. Kvůli rekonstrukci českobudějovického plaveckého areálu hledal místo na trénink a kdyby se do celého případu nevložila nadace Emil, která mu umožnila trénovat v Brně, jeho pozice na mistrovství by byla mnohem složitější. Před odjezdem na šampionát pak čekalo Arnošta týdení soustředění v Ústí nad Labem a nakonec odjezd do Itálie, aby se mohl aklimatizovat na nezvyklou nadmořskou výšku v Mexiko City a to konkrétně 2000 m.n.m..

Se závodem byl spokojen i Povýšil, kterého čtvrtá pozice velmi těšila. "Za mě dobrý, nejsem znakař a plavu to jako doplněk do polohovky. I tak se pořád pohybuju kolem čtvrtého až pátého místa ve světě, což není úplně marné." nechal se slyšet v rozhovoru pro web paralympic.cz. 

České reprezentanty čeká na MS ještě několik závodů a doufáme, že se dočkáme podobných výsledků, jako v prvním závodním dnu. 

127 0