Krasobruslařský pár Windsor/Alexandrovská
Foto: http://www.sbs.com.au/nitv/article/2016/10/20/australias-newest-sporting-champions-are-indigenous-figure-skater-and-his-russian

První Australan na zimních olympijských hrách

Krasobruslařský pár Windsor/Alexandrovská

Harley Windsor se v únoru stane prvním domorodým Australanem, který se zúčastní zimních olympijských her.

V soutěži sportovních dvojic v krasobruslení se mladý Australan představí spolu s Jakatěrinou Alexandrovskou. Tento pár se na olympiádu kvalifikoval díky třetímu místu v Nebelhorn Trophy, který se konal v Oberstdorfu. Během dnešního dne pak jejich účast na hrách schválil australský sportovní výbor. 

Spolu se svoji partnerkou se v letošním roce stali juniorskými mistry světa a poté i mistry Austrálie. Windsor začal s krasobruslením v roce 2005, když si ho všimli Galina a Andrei Pachin. V roce 2006 jej začali trénovat na stadionu v Cantebury. Po sólové kariéře se Harley začal věnovat párovému krasobruslení, které ho také dostalo na hry pod pěti kruhy. První mezinárodní závod čekal pár Windsor/Alexandrovská v Ostravě na Junior Grand Prix, kde skončil na celkové osmé pozici. Od té chvíle šla jeho výkonnost nahoru a vše zakončilo letošní zlato. Jak se mladému páru povede na olympijském turnaji, uvidíme v únoru.

Autor: Jakub Netahlo
62 0