Marcelo prchá soupeřovým obráncům
Foto: www.facebook.com/marcelom12/photos

Nejlepší fotbalová jedenáctka roku 2017 - levý obránce

Marcelo prchá soupeřovým obráncům

Rok 2017 je téměř u konce a tak bychom rádi s pomocí našich čtenářů zvolili ideální jedenáctku uplynulé sezóny. Hlasujte, kdo podle Vás byl nejlepší na postu levé obrany.

Když se řekne "levý obránce", leckterý fotbalový pamětník si rozvzpomene třeba na legendárního Roberto Carlose, který byl ve své době fenomenální. Který hráč zastávající tuto pozici byl ale nejlepší za právě končící rok 2017? Pojďme se podívat na dva kandidáty a následně vybrat toho lepšího.

Marcelo

Brazilský čaroděj s hustým afrem a skvělým smyslem pro humor. Předně ale se skvělou technikou. V samotném Realu Madrid se takto kvalitními driblingovými schopnostmi může pochlubit snad jen Isco, případně Luka Modrić. To je na obránce sakra zajímavá vizitka. Marcelo není zdaleka jenom obráncem, je především fantastickým křídelníkem v útočné fázi, kdy se Ronaldo mnohdy posouvá na hrot útočné formace a Marcelo se tedy stará o celou levou lajnu a vytváření šancí z tohoto prostoru. Je vždy jedním z klíčových hráčů Bílého baletu a dokáže se postarat o velkolepou magickou show především na polovině soupeře.

Jordi Alba

Jordiho hlavní doménou je, jak je známo, neuvěřitelná rychlost. V minulosti jsme už byli svědky Albových sprinterských duelů s Salahem, Balem, Williamsem nebo Robbenem a ani jeden z nich nedokázal horkokrevnému španělskému rychlíkovi s míčem na noze pláchnout. Bránění bez ohledu na rychlost protivníka však není Jordiho hlavní doménou. Stejně jako jeho brazilský rival z Madridu je totiž nebezpečný především v útočné fázi. I když Alba zažíval určitý útlum za vlády sympatického Luise Enriqueho, po příchodu Ernesta Valverdeho se opět stal jedním ze základních kamenů katalánského velkoklubu. Ač je to neuvěřitelné, mnohdy dokáže téměř vyplnit prostor levého křídla, kde by jinak neúnavné náběhy kombinačně založeného Neymara zkrátka chyběly a stejně jako Marcelo je tedy hlavním správcem levého okraje hrací plochy po celé délce.

CELKOVÝ VÍTĚZ - ANKETA

Autor: Tomáš Zemánek
281 4