Adéla Hanzlíčková
Foto: facebook/Svaz zápasu České republiky

Čeští zápasníci vyráží na ME včetně největší kandidátky na zisk medaile

Adéla Hanzlíčková

Zraky evropského zápasu nyní směřují do Bělehradu, kde zítra začíná seniorské MS v řecko-římském a volnostylařském zápase. Česká republika vysílá do bojů 7 zápasníků včetně největší kandidátky na medaili a čerstvě stříbrné z ME do 23 let, Adély Hanzlíčkové.

Adéla Hanzlíčková Zdroj: facebook/Svaz zápasu České republiky

S medailovou nadějí a bez volnostylařů vyrážejí čeští zápasníci na ME do Bělahradu. Celkem sedmička českých zápasníků zasáhne do bojů o evropské kovy a také zabojují o možnost startovat na letošním světovém šampionátu. 

Mezi ženami budeme mít tradiční oporu a jedinou zápasnici, která se zúčastnila LOH v Riu, Adélu Hanzlíčkovou. Mladá česká volnistylařka získala na letošním ME do 23 let stříbro a pokusí se tak zabojovat o cenný kov i mezi seniorkami. Vedle ní bude startovat také Lenka Hocková Martiňáková. 

Mezi muži chybí volnostylaři, kteří se loni zranili a ještě nejsou zpět. David Vála, který se snažil vrátit kvůli možnost kvalifikovat se na OH, letos již s aktivním zápasem nepokračuje. Vratislav Chotaš a Gurgen Baghdasaryan jsou jedinými muži v reprezentaci pro letošní rok, ovšem ještě se po zranění nezotavili do plného závodního cyklu. 

Naopak v zápase řecko-římském bude mít Česká republika hned patero zastoupení, kde největší nadějí bude bezesporu 28letý Artur Omarov, kterému loni jen těsně unikla místenka na OH do Ria. Naopak další opora Matouš Morbitzer stále není fit a tak jej v kategorii do 66kg zastoupí Michal Novák. Naopak v kategorii do 80kg se vrací po stopce Petr Novák, jemuž bylo v těle loni nalezeno meldonium, po kterém dostal roční zákaz startu. Nyní se vrací zpět na světovou scénu. V té samé kategorii naopak nenastoupí další muži vracející se po zranění, Pavel Powada. 

NOMINACE

Michal Novák - ŘŘ do 66 kg

Jan Žižka - ŘŘ do 71 kg

Oldřich Varga - ŘŘ do 75 kg

Petr Novák - ŘŘ do 80 kg

Artur Omarov - ŘŘ do 98 kg

Lenka Hocková Martiňáková - VS do 55 kg

Adéla Hanzlíčková - VS do 63 kg

238 0