Grafy - MS 2017 - Slovensko

PROGNÓZA: Jak by mohla vypadat slovenská soupiska na MS v hokeji 2017 a její cíle?

Grafy - MS 2017 - Slovensko

Mistrovství světa v ledním hokeji se blíží a tak jsme si pro vás připravili co by, kdyby. Jak by mohla vypadat soupiska Slovenské reprezentace? Jakou mají Slováci šanci?

FAKTA

1. Trenérem Slovenska je Zdeno Cíger.

2. Slováci si na mistrovství světa zahráli celkem 21x.

3. Slovensku se podařilo získat 1 zlatou, 2 stříbrné a 1 bronzovou medaili.

4. Bratři ze Slovenska se na loňském MS umístili na 9. místě, toto místo obsadili třikrát za sebou. V žebříčku IIHF jim patři 8. místo.

5. Nejvíce startů za národní mužstva má Miroslav Šatan (183 zápasů), který taktéž za národní tým nastřílel nejvíce branek (85 gólů)i získal nejvíce bodů (162 bodů).

Grafy - MS 2017 - Slovensko

JAK BY MOHLA VYPADAT SOUPISKA SLOVENSKA?

Největší konkurence mají na brankařském postě. Mezi kandidáty byl Jaroslav Halák, který účast na MS odmítl. Dále Peter Budaj, ten ale slovenskému trenérovi nezvedá telefon. Vypadá to, že brankařskou trojici vytvoří Július Hudáček, Ján Laco a Patrik Rybár.

A co obrana? Do nominace by se měl podívat Adam Jánošík a Ivan Švarný. Tito dva beci v minulých letech nebyli vybraní do národního týmu, pro nedostatek konkurence. Dále by se do soupisky měl dostat Michal Čajkovský, Martin Gernát, Juraj Mikuš, Michal Sersen, Martin Marinčin, Peter Čerešňák a Dominik Graňák. Poslední zmiňovaný hráč by tak oblékl reprezentační dres na mistrovství světa již podvanácté.

V útoku by se mohli představit tito hráči, kteří dokážou nebezpečně vystřelit či vymyslet nějakou tu kulišárnu. Mezi nimi je: Marek Hrivík, Vladimír Dravecký, Libor Hudáček, Michel Miklík, Tomáš Surový, Marcel Haščák, Lukáš Cingel, Andrej Kudrna, Mário Bližňák, Andrej Šťastný, Marek Hovorka, Marek Bartánus a Tomáš Hrnka.

FORMACE?

Brankáři:
Hudáček – Laco

První formace
Čajkovský – Marinčík
Dravecký – Surový – Haščák

Druhá formace
Graňák – Gernát
Miklík – Hudáček – Bakoš

Třetí formace
Jánošík – Mikuš
Kudrna – Hrivík – Cingel

Čtvrtá formace
Čerešňák – Švarný
Bartánus – Bližňák - Hovorka

Náhradníci
Rybár, Sersen, Hrnka

Jaká je jejich šance na úspěch?

Obě skupiny jsou těžké, týmy se každým rokem zlepšují a i největší favorit může vyhořet a naopak největší outsider uspět. I tak si myslíme, že skupina A je o trochu hratelnější než-li skupina B. Slovensko bude ve skupině hrát proti Rusku, USA, Švédsku, Německu, Lotyšsku, Dánsku a Itálii. Očekáváme, že Slováci nakonec obsadí čtvrtou pozici, i když to bude velká přetahovaná s Německem a Lotyšskem. Jejich cestu ukončí ve čtvrtfinále Kanada. 

737 0