Lotyšský hokejový tým

Lotyši jsou stále na vlně! Po třech zápasech vedou skupinu A!

Ač je na úvod čekali možná trochu slabší soupeři, Lotyši si s něma poradili na výbornou a turnajem postupují dále bez ztráty bodu.

Lotyšský hokejový tým Zdroj: facebook/iihfhockey

Edgars Masalskis musí být na své býválé reprezentační kolegy opravdu hrdý. Má také proč. Lotyši na úvod turnaje ukázali, že se s nimi musí počítat v každém zápase a že patří do užší světové špičky.

Na úvod je čekal poměrně snadný soupeř, i když by jej někdo mohl zařadit do pozice podobné, jakou mají Lotyši. Mnozí z nás si pamatují, kdy Dánové porazili na MS týmy jako je například Finsko a postoupili do čtvrtfinále MS. To však v posledních pár letech není pravda. Lotyši jim nasázeli 3 góly, přičemž žádný neinkasovali.

V druhém zápase již však favority nebyli. Od oslabeného Slovenska však nevěděli co mají čekat. Ale jak se ukazovalo hned od úvodu zápasu, tak hráči bývalého Sovětského svazu se s nimi mohli měřit. Ba i více. Oni je přehrávali. A tak náš východní soused utrpěl porážku 1:3. Lotyšsko se rázem vyhouplo do pozice lídra skupiny A, jelikož nikdo v tu dobu neměl 6 bodů.

V této pozici zůstávají Lotyšští hokejisté i po třech zápasech. I když to teda měli pořádně o fous. Od čtvrté minuty totiž prohrávali po gólu Insama. Ještě v téže třetině však vyrovnal Dzerinš a za stavu 1:1 se šlo i do třetí dvacetiminutovky. Lotyši byli rázem proti velmi slabému soupeři z Itálie na pokraji překvapivého výsledku. Pohromu lotyšského mužstva však odvrátil střelec prvního gólu, Andris Dzerinš. Který po přihrávce od Bukartse propálil vše, co mu stálo v cestě.

Lotyši jsou tak po 3 utkáních v čele skupiny A v Kolíně nad Rýnem, což je pravděpodobně překvapením pro všechny diváky ledního hokeje.

Rusko na druhé pozici ztrácí jediný bod, ovšem Spojené Státy již body 3 a čtvrté Švédsko dokonce pět bodů.

Další utkání čeká Lotyše ve čtvrtek ve 20:15 proti týmu Švédska, kde bude rozhodně favoritem utkání tým Tre Konor.

Autor: Jan Linha