Hokejový zápas Česko - Švýcarsko (vpravo Tomáš Plekanec)
Foto: IIHF

12. den MS: Češi bojují o druhé místo v tabulce a setrvání v Paříži

Hokejový zápas Česko - Švýcarsko (vpravo Tomáš Plekanec)

Poslední hrací den základních skupin MS nabízí hned 6 utkání. Večerní duely tak završí skupinovou část a s definitivní platností určí čtvrtfinálové dvojice a potvrdí sestupující týmy.

14:20 - Bělorusko porazilo Norsko 4:3. Slovensko podlehlo Švédsku 2:4.

12:50 - Libor Šulák byl dopsán na soupisku pro MS 2017!

12:34 - Utkání mezi Švédskem a Slovenskem píská hlavní český rozhodčí Jeřábek

12:30 - Kde a s kým bude hrát Česká republika ve čtvrtfinále? Na tyto otázky nám odpoví poslední zápas proti Švýcarsku. Birner řekl: "Tabulku sleduju asi jako každý. Do zápasu jdeme s tím, že ho chceme vyhrát za tři body a nekoukáme se doprava doleva. Je to další zápas na turnaji, který chceme zvládnout. Nespekulujeme a jdeme zvítězit. Tým vcelku omladili a snaží se hrát hodně s pukem. Už to není jen ten kanadský styl nahazovaní. Snaží se kontrolovat puk, z toho pohledu to pro nás bude výzva. Musíme ho držet sami a moc jim ho nepůjčovat." 

Program 16. 5. 2017

10:10 - PŘEDPOKLÁDANÁ SESTAVA - Mrázek - Gudas, Šimek, Jeřábek, Krejčík, Rutta, Kempný, Kundrátek - Voráček, Plekanec, Sobotka - Pastrňák, Jan Kovář, Červenka - Řepík, Vrána, Birner - R. Hanzl, Horák, T. Zohorna

7:54 -  PROGRAM 12. DNE


Skupina A (Kolín n. R.) 
12:15 Švédsko - Slovensko
16:15 Rusko - USA
20:15 Německo - Lotyšsko

Skupina B (Paříž): 
12:15 Bělorusko - Norsko
16:15 ČR - Švýcarsko
20:15 Kanada - Finsko

7:45 - Radim Šimek přiznal, že se ve své hře snaží stále zdokonalovat, proto se rozhodl studovat hru kanadských obránců. A také se snaží dosti učit od Radko Gudase. "Díky němu si MS dosti užívám" prozradil Šimek. 

7:26 - Vítáme Vás u posledního hrací dne základních skupin. V dnešním odpoledním bloku čeká české reprezentanty poslední zápas, když se utkají s nepříjemným týmem Švýcarska, se kterým tak svedou tváří v tvář bitvu o druhou pozici v pařížské skupině. 

Autor: Jan Linha
103 0