Česká golfistka Klára Spilková
Foto: www.golf.cz

Kvalifikace Tokyo 2020 - Golf

Česká golfistka Klára Spilková

Po velmi dlouhé době jsme viděli na hrách v Riu zástupce golfu, nicméně mnozí odřekli účast z důvodu obav nakažení virem Zika. Alespoň dle jejich oficiálních vyjádření. Jediná nominovaná Češka, Klára Spilková, se však hrdě her zúčastnila. A soupeření na greenu se dočkáme i v Tokyu. Kvalifikační systém zůstává prakticky beze změny.

Na hrách pod pěti kruhy v japonském Tokyu se představí celkem 60 golfistů a 60 golfistek. Jejich nominace bude záviset na žebříčku. V mužském případě se jedná o Official World Golf Ranking a v případě žen o Women's World Golf Ranking. 

Mužský žebříček se uzavře 22. června 2020, ten ženský o týden později. Automaticky bude na hry kvalifikováno nejlepších 15 golfistů a golfistek, ovšem s limitem čtyř na každou zemi. Od 16. místa níže budou kvalifikování golfisté a golfistky ze zemí, které se dosud nekvalifikovaly, přičemž limit na každou zemi bude dva. Jedno místo bude uvolněno pro pořadatele (pokud se již někdo z Japonců nekvalifikuje na základě žebříčku) a bude také zaplněna kvóta minimálně jednoho golfisty z každého kontinentu. 

Ze zkušeností z minulých her můžeme očekávat, že se dostaví větší množství omluvenek a také díky redukci množství golfistů na jednu zemi se může dostat na golfisty a golfistky, kteří budou figurovat v žebříčku ve čtvrté nebo dokonce i v páté stovce. 

Kdo z českých golfistů bojuje o účast na LOH 2020

Poslední aktualizace žebříčku: 3.dubna 2019

       Výsledek obrázku pro Klára Spilková        KLÁRA SPILKOVÁ

Umístění WWGR 334. místo
Umístění v OH žebříčku 53. místo
Postup na LOH 2020? Výsledek obrázku pro green thick

       Výsledek obrázku pro Karolína VlÄková        KAROLÍNA VLČKOVÁ

Umístění WWGR -. místo
Umístění v OH žebříčku. - . místo
Postup na LOH 2020? Výsledek obrázku pro red cross

Jak si golfisté a golfistky aktuálně vedou v olympijském žebříčku, můžeme vidět zde: https://www.igfgolf.org/olympic-games/tokyo-2020/tokyo-2020-qualification-system/tokyo-2020-olympic-golf-rankings/

190 0