Kristýna Kolocová s Michaelou Kvapilovou se radují z vítězného úderu

Kolocová s Kvapilovou se na ME prodraly do bojů o medaile

Loni stříbrné Markéta Sluková Nausch s Barborou Hermannovou se nemohly zúčastnit letošního ME kvůli zranění zad první jmenované. Letos je vsak skvěle zastupují Kristýna Kolocová Hoidarová s Michaelou Kvapilovou, které se již probojovaly do semifinále.

Kolocová s Kvapilovou plní na turnaji v Lotyšsku roli nasazených pětek. A daří se jim již od počátku turnaje, když ovládly svoji skupinu a postoupily rovnou do osmifinále, kde se střetly se švýcarskou dvojicí Betschart-Hüberli, které byly do turnaje nasazeny o pozici výš než český pár. A bitva byla opravdu vyrovnaná.

České hráčky nakonec úspěšně duel otočily a postoupily do čtvrtfinále, které jim zajišťovalo nejhůře dělené páté místo v konečném účtování. Úvodní set proti Švýcarkám ztratily, když nasbíraly jen 13 bodů. V tom druhém se ale vzchopily, vyhrály 21:18 a vynutily si rozhodující tie-break. I přes vyrovnaný počátek setu získaly v druhé polovině 6 bodů v řadě, což se nakonec ukazalo jako rozhodující faktor celého utkání.

V boji o semifinále se dnes střetly s finským párem Lahti-Parkkinen, který má dle Kristýny v lotyšské metropoli silnou diváckou kulisy. V letošním roce však měly před zápasem svěřenkyně Lenky Háječkové s tímto párem pozitivní bilanci. Na turnaji světového okruhu ve Fort Lauderdale podlehly Finky českým hráčkám 0:2 na sety a tak Kristýna s Míšou vstupovaly do zápasu v pozici mírných favoritek na postup do semifinále.

A tuto roli také potvrdily. Další náročná třísetová bitva nakonec vyzněla opět pro český pár. Tentokrát však nemusel otáčet utkání. Kolocová s Kvapilovou uzmuly první sadu 21:18 a vykročily za možností bojovat o medaile tou správnou nohou. V druhé sadě se jim však nepovedla koncovka a Finky díky stejnému poměru míčů vyrovnaly na 1:1. A opět rozhodoval tie-break. A tam se znovu ukázalo, že zkrácená hra Kristýně s Míšou sedí. Při vyrovnaném setu získaly české holky 4 body v závěru sady, což se opět projevilo jako klíčový faktor vítězství v zápase.

Na turnaji v Lotyšsku tak mohou navázat na loňské stříbro Markéty Slukové Nausch a Barbory Hermannové, které, jak je výše zmíněno, na turnaji nehrají z důvodů zranění zad Markéty.

Svého semifinálového soupeře Kolocová s Kvapilovou ještě neznají. Ten vzejde ze souboje mezi nejvýše nasazeným párem z Německa Laboureur/Sude a domácím lotyšským párem Graudina/Kravchenok.