Jaromír Jágr v dresu Calgary Flames
Foto: nhl.com

Zápas číslo 1722: Jágr opět bodoval a pomohl vymazat hvězdného Ovečkina

Jaromír Jágr v dresu Calgary Flames

Jaromír Jágr po dvouzápasové odmlce opět bodoval a pomohl tak plamenům z Calgary porazit tým z hlavního města USA s nebezpečnou lajnou Ovečkin-Kuznětsov, která si dnes doslova ani neškrtla.

Aktuální sestava Calgary má jednu pozitivum a jedno negativum. První útočná lajna šlape jak hodinky. Johnny Gaudreau a Sean Monahan jezdí a hlavně pravidelně boduje. První jmenovaný se již vyšplhal do elitní desítky kanadského bodování NHL a dýchá na záda nejproduktivnější dvojici z Tampa Bay, Stamkosovi a Kucherovovi. Třetí do party Ferland již tak pravidelně neboduje, ale zdá se být velice platným článkem v tomto útoku. V dnešním utkání, kde porazilo Calgary Washington 4:1 si zapsali jako Monahan tak i Gaudreau po jedné brance i asistenci. A právě zmíněný Ferland vyšel naprázdno. Ano, odvádí na ledě černou práci, dává soupeřům hity. Je to však tak správná volba do prvního útoku?

Od té doby, co zazářil mladý Mark Jankowski, který hraje v třetí útočné lajně s Jaromírem Jágrem, se tomuto složení příliš nedaří. Jankowski již tři zápasy nezapsal ani bod a Jágr si dnes připsal asistenci u posledního gólu plamenů, který vstřelil obránce Mark Giordano. Získal tak šestý bod v letošní sezóně a celkově v historii je to jubilejní bod číslo 1920. Hranici odehraných zápasů posunul již na 1722 a na aktuálně třetího Rona Francise ztrácí pouze devět odehraných utkání. 

Pojďme ale podívat na to, zda Jágr vydrží v třetí lajně a nebo jej kouč Gulutzan někam přesune. Druhá útočná formace, ve které působí Mikael Backlund, Michael Frolík a Matthew Tkachuk funguje skvěle. S tou by byla škoda hýbat. Nicméně i přesto, že první lajna šlape jak hodinky, zdá se, že třetí do party Ferland trochu zaostává a nejsilnější sestava mu zatím nesedí. Sedět by si mohl právě více ve třetí lajně s Jankowskim s Bennettem. Již dříve hrával s Frolíkem v útoku, ale to také příliš neklapalo. Nabízí se tak možnost, že by česká osmašedesátka mohla být přesunuta do elitní formace za Gaudreauem a Monahanem, kde se nacházela před nedávným zraněním tříšel. Tato formace si rozuměla na všech frontách a stala se nebezpečnou pro všechny týmy. I přesto, že se týmu v utkání nedařilo a mířil za prohrou, trojice Jágr-Gaudreau-Monahan něco vymyslela a vsítila alespoň čestný gól. Český veterán je navíc pro zámořské mladíky obrovským vzorem, díky čemuž se zdá, že spolupráce funguje ještě více. 

Rozhodne se trenér Gulutzan dát Jágrovi šanci opět v elitní formaci?

Autor: Jan Linha
237 119