Jaromír Jágr v dresu Calgary Flames
Foto: nhl.com

Zápas číslo 1720. To se Jágrovi a jeho kolegům opravdu nepovedlo

Jaromír Jágr v dresu Calgary Flames

Měl za sebou dva zdařilé zápasy, ve kterých se mu povedlo bodovat. Dokonce i vstřelit první branku v letošním ročníku NHL. Ovšem utkání proti Detroitu si nikdo z hráčů Calgary včetně české legendy Jaromíra Jágra za klobouk opravdu nedá.

Nejproduktivnějšími hráči Flames se v tomto utkání stali Ferland a Gaudreau, jenž si v utkání připsali po gólu a asistenci. Nikdo jiný z jejich spoluhráčů se však mezi střelce nezapsal. Bohužel jejich oponentům zachutnala branka Eddieho Lacka a Jona Gilliese, kam se trefili celkem osmkrát. Martin Frk se při této kanonádě Detroitu do statistik nijak nezapsal, jelikož na ledě dnes z důvodu zranění chyběl. 

I přes vysoký debakl 2:8 se Jágr opět jevil jako velice platným článkem na hřišti a nijak nezaostával. Po zranění v dolní části těla vypadá velmi dobře, aktivně, plný energie. Od trenéra Gulutzana dnes opět dostal na ledě hodně prostoru. Na kluzišti dnes strávil celkem 15 minut, z toho dvě a půl během přesilových her. Celkem třikrát vystřelil na brankaře domácích, Jimmyho Howarda. 

Třetí útočná formace, ve které v posledních dvou kláních zářili především Jágr a Jankowski, byla však dnes domácími křídelníky z Detroitu absolutně vymazána. A to i přesto, že Mark Jankowski měl dnes v hledišti obrovskou podporu. Až do dalekého města na území Spojených států jej přijela podpořit jeho rodina. 

Díky tomuto odehranému utkání se české legenda dostala na další menší magickou hranici. Tentokrát se jedná již o 1720. odehrané utkání v základní části NHL. V kanadském bodování se v letošní sezóně stále drží na pěti bodech za jednu branku a čtyři gólové asistence. V historickém bodování mu náleží 1.919 bodů (766 gólů a 1.153 asistencí)

Autor: Jan Linha
177 25