Vsetín právě vyhrál druhou ligu a bude hrát o baráž

WSM LIGA: Vsetín si smlsl na Kadani, body bralo i Kladno a Motor České Budějovice

Ve 36. kole WSM ligy Frýdek-Místek navštívil Benátky nad Jizerou a Kadaň se podívala do Vsetína. Třebíč doma přivítala Prostějov a Karlovy Vary Havířov. Přerov se střetl s Litoměřicemi a Ústí nad Labem s Českými Budějovicemi. O šlágr kola se postarali středočeští rytíři Kladno s pražskou Slavií.

RYTÍŘI KLADNO VS. HC SLAVIA PRAHA

O šlágr se ve 36. kole postaralo Kladno se pražskou Slavií. První dvě třetiny byly vyrovnané. Úvodní branku zaznamenali hosté, když v sedmé minutě otevřel skóre Račuk. Kladno dokázalo utkání do konce první periody otočit. Pražané na začátku druhé periody ještě vyrovnali, ale poté jim domácí vstřelili několik po sobě rychle jdoucích branek. Kladenští rytíři nakonec vyhráli 7:2.

Branky a nahrávky: 18. Machač (R. Přikryl, Štich), 20. Machač (Zelingr, Svedlund), 30. M. Hořava (Kurjanov, J. Kloz), 32. T. Kaut (Zelingr), 42. D. Tůma (J. Kloz), 44. M. Hořava (P. Hořava, Kurjanov), 45. Redlich (Zikmund) – 7. Račuk (Pohl, Endál), 26. Z. Doležal (Endál, Šafránek)

VHK ROBE VSETÍN VS. SK TRHAČI KADAŇ

V rámci čtvrtečního kola ovládl domácí zápas také Vsetín, který se utkal s Kadaní. V první třetině se trefil již v páté minutě Beránek, poté se navýšili Karafiát, Podešva a Protasenja. Po dvaceti minutách Vsetín vedl už 4:0. Ve druhé periodě přidali jeho hráči další tři branky a nakonec se radovali z výsledku 11:0 a tří bodů.

Branky a nahrávky: 5. P. Beránek (Kucharczyk, Ostrčil), 14. Karafiát, 16. Podešva (Slováček, Vávra), 18. Protasenja (Kucharczyk, P. Beránek), 28. Kucharczyk (Kopta), 30. Kopta (Markovič, Frolo), 40. Slováček (Podešva, Frolo), 43. Illéš (Holomek, Karafiát), 51. D. Krenželok (Markovič, Březina), 56. Slováček (Vávra, Dundáček), 58. Markovič (Frolo)

HC SLOVAN ÚSTÍ NAD LABEM VS. ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE

České Budějovice před víkendovými oslavami zajely do Ústí nad Labem. Ve vyrovnaném utkání hosté dokázali proměnit dvě šance. Nejprve se prosadil ve 11. minutě Filman a druhou branku přidal stejný hráč také v polovině utkání. Motor toto dvougólové vedení držel až do 45. minuty, kdy se trefil Volf a utkání ještě v závěru třetiny zdramatizoval. Hosté se však nezalekli a v 50. minutě se po krásném pasu Galamboše puku ujal Nedorost, který překonal ústeckého gólmana. V úplném závěru se ještě prosadil Květoň. Motor porazil Ústí nad Labem 4:1.

Branky a nahrávky: 45. L. Volf (Roubík) – 11. Fillman (Galamboš), 29. Heřman (Fillman), 50. Nedorost (Galamboš, L. Květoň), 59. L. Květoň (Vlček)