Kladno

WSM LIGA: Shrnutí první čtvrtiny základní části

Kladno

V sobotu se odehrálo 13. kolo WSM ligy. Stránka isport365.cz vám exkluzivně přináší shrnutí dosavadních výsledků jednotlivých týmů.

HC ENERGIE KARLOVY VARY

V minulé sezóně se hráčům Karlových Varů nedařilo a po bojích o záchranu v TELH nakonec sestoupili do WSM ligy. V ní se nyní pyšní 28 body a průběžnou první příčkou v tabulce celkového hodnocení. V jejich těsném závěsu se nachází Kladno a České Budějovice. Západočeské mužstvo má na svém kontě po odehraných třinácti zápasech pouhé  tři prohry, z toho dvě z nich v základní hrací době. Největší nadílku si v pátém kole odvezly Benátky nad Jizerou, které Karlovy Vary porazily 8:1. Další čtvrtinu sezóny zahájí ve Frýdku-Místku. V posledním vzájemném zápase se lépe dařilo týmu vedenému Martinem Pešoutem, v prodloužení zvítězil 2:1.

ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE

České Budějovice by rády postoupily do TELH. V letošní sezóně WSM ligy jim patří krásná třetí pozice a na vedoucí Karlovy Vary ztrácí pouhé tři body. Na svém kontě mají čtyři porážky a celkem devět výher. Nedaří se jim spíše ve venkovních utkáních, doma naopak zůstávají prozatím neporaženi. V prvním kole se České Budějovice podívaly do Litoměřic, odkud si odvezly vítězství 5:2. Jejich druhý vzájemný duel se odehraje dnes pod novým koučem Marianem Jelínkem. Ten nahradil v pátek odvolaného Antonína Stavjaňu.

RYTÍŘI KLADNO

Rytíři Kladno jsou dalším celkem, který pomýšlí na postup do nejvyšší české hokejové soutěže. I jemu se vstup do nové sezóny povedl. Z 12 odehraných duelů má na svém kontě 8 vítězství a 4 porážky. V prvním kole se potrápil s aktuálně poslední Kadaní. S ní se dnes střetne v odvetném utkání.

HC SLAVIA PRAHA

Pražská Slavii se letos příliš nedaří. Ve třinácti utkáních vyhrála jen šestkrát a s devatenácti body jí patří devátá příčka - první nepostupová pozice do play-off. Dosavadní průběh sezóny však bude mít šanci ještě zvrátit.

SK HORÁCKÁ SLAVIA TŘEBÍČ

Třebíčská Slavia také moc dobře nezačala. Nejprve prohrála tři duely za sebou, v několika dalších zvítězila či remizovala a následně opět třikrát prohrála. V posledních dvou zápasech výkonost hráčů naopak zase stoupla. Po výhře 4:0 nad Frýdkem-Místkem se Slavii Třebíč zadařilo také v zápase proti Kladnu. Svou formu bude mužstvo moci nyní potvrdit v utkání proti Benátkám nad Jizerou, kterým v prvním duelu sezóny podlehlo 1:3.

HC SLOVAN ÚSTÍ NAD LABEM

Vysoké výhry (8:4 či 9:2), ale také prohry (4:7 nebo 2:7). Tak by se dal charakterizovat hokej, který předvádějí hráči týmu Ústí nad Labem. O dobrý výsledek se Slovan znovu popere 18. 10. v rámci 15. kola WSM ligy.

LHK JESTŘÁBI PROSTĚJOV

Prostějovu patří osmá a zároveň poslední postupová příčka do play-off. Střed tabulky je ale vyrovnaný a Jestřábi se o ni ještě budou muset hodně prát. V současné chvíli za sebou mají třináct utkání, v nichž sedmkrát vyhráli a šestkrát prohráli. V rámci 14. kola WSM ligy se utkají s Přerovem, který ovládl jejich poslední vzájemný duel.

HC BENÁTKY NAD JIZEROU

WSM liga se dnešním kolem přehoupne do své druhé čtvrtiny a Benátky nad Jizerou na domácím hřišti vyzvou třebíčskou Slavii. Ta se v tabulce průběžného hodnocení nachází na desáté pozici, domácím patří jedenáctá příčka. Na Třebíč ztrácejí bod a navíc mají zápas k dobru. Pro obě mužstva to bude velmi důležité utkání.

HC FRÝDEK-MÍSTEK

Frýdek-Místek se dnes utká s lídrem WSM ligy, Karlovým Varů,. V prvním duelu se rozhodovalo až po prodloužení, ve kterém uspěla Energie. Frýdek-Místek však momentálně hraje nad očekávání. Ze třinácti duelů vyhrál osm a na svém kontě má zatím jen pět proher. Aktuálně mu patří krásné čtvrté místo, hned za favority celé soutěže (Karlovy Vary, Kladno, České Budějovice).

HC ZUBR PŘEROV

I Přerov se momentálně nachází v docela solidní formě.  Vstup do sezóny mu vyšel na jedničku. Bodoval takřka v každém utkání, v posledních čtyřech zápasech se však začal trápit. Nejdříve podlehl Litoměřicím 2:0, poté se stejným výsledkem pražské Slavii. Havířov porazil až na samostatné nájezdy a Českým Budějovicím podlehl 0:3. Díky skvělému začátku patří Přerovu krásné páté místo.

HC STADION LITOMĚŘICE

Litoměřice začnou druhou čtvrtinu sezóny doma proti favoritovi z Českých Budějovic. První vzájemný duel vyšel lépe Motoru. Litoměřicím patří šestá příčka, což je krásná odměna za jejich boj až do posledních minut v každém utkání. Pokud budou pokračovat ve stejném nasazení jako doposud, mohli by pomýšlet na postup do play-off.

AZ RESIDOMO HAVÍŘOV

Havířov čeká v rámci 14. kola WSM ligy nelehký soupeř, v domácím prostředí haly Gascontrol se střetne s pražskou Slavií. AZ Residimo prozatím náleží celková 12. pozice a s 16 body na kontě pro ně bude důležité bodovat minimálně v každém z pěti domácích zápasů.

SK TRHAČI KADAŇ

Kadaň se topí v červených číslech. Co zápas, to porážka. V prozatím třinácti odehraných utkáních zvítězili Trhači pouze dvakrát. První výhry sezóny se dočkali v duelu proti Benátkám nad Jizerou, druhé doma proti Třebíči. Ostatních jedenáct zápasů prohráli. S pouhými šesti body na kontě jim v tabulce patří průběžné poslední místo.

VHK ROBE VSETÍN

Nováčkovi soutěže Robe Vsetín patří sice 13. místo, bodově za svými soupeři ale moc nezaostávají. Předehrávka 14. kola se hráčům vydařila na výbornou. Ústí nad Labem porazili 7:2.

WSM Liga - po 13 zápasech tabulka Zdroj: livesport.cz