Kladno - vánoční dresy

WSM LIGA: Motor otočil zápas na svoji stranu, v Kladně rozhodl ruský mistr světa

WSM liga dnes měla na pořadí třicáté druhé kolo, ve kterém Benátky hostily Prostějov, Vsetín pražskou Slavii, Litoměřice zavítaly na led Třebíče a České Budějovice do Kadaně. Frýdek-Místek sehrál zápas s Havířovem a Ústí nad Labem s Přerovem. Šlágrem 32. kola bylo utkání mezi Kladnem a Karlovými Vary.

SK TRHAČI KADAŇ VS. ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE

Motor zavítal na led Kadaně, kterému patří poslední příčka ve WSM lize. Do vedení se dostali ve čtyřicáté minutě domácí, když se trefil Macháček, ale hosté se dokázali z tohoto šoku rychle oklepat a o minutu později byl stav znovu vyrovnaný. Motor se nadále snažil, ale bylo pro něj celkem těžké se prosadit, především pak v osobních soubojích. Nakonec se z druhé branky radovali hosté, když se přesně trefil ve čtyřicáté sedmé minutě Čermák. V závěru utkání vítězství stvrdil Jonák. Motor si tak mohl po domácí prohře připsat do tabulky tři body z venkovního utkání.

Branky a nahrávky: 40. Macháček (Tupý, Trefný) – 41. Fillman (Nedorost, Dostálek), 47. Čermák (Nedorost, Kutlák), 60. Jonák (Vráblík)

RYTÍŘI KLADNO VS. HC ENERGIE KARLOVY VARY

I ve WSM lize byl k vidění zápas s velkým Z. Kladenští rytíři na domácím ledě přivítali Karlovy Vary. Do vedení se nejprve dostali hosté, když se trefil v sedmé minutě Flek, ale o tři minuty později byl stav opět vyrovnaný. I na podruhé šly do vedení Karlovy Vary, ale opět o chvíli později domácí vyrovnali. Za nerozhodného stavu utkání dospělo do samostatných nájezdů, ve kterých rozhodl ruský mistr světa Anton Kurjanov a Kladno díky němu získalo dva cenné body do tabulky.

Branky a nahrávky: 10. Kubík (Štindl, J. Kloz), 51. Kubík (Machač, Svedlund), rozh. náj. Kurjanov – 7. Flek (T. Rachůnek, Balán), 48. Kverka

HC FRÝDEK-MÍSTEK VS. AZ RESIDOMO HAVÍŘOV

Třetí derby sehráli hráči Frýdku-Místku a Havířova. Bylo to znovu opravdu vypjaté a vyrovnané utkání, ve kterém nakonec muselo rozhodovat prodloužení. V první třetině se hosté dostali do dvoubrankového trháku, který dokázali domácí ve druhé a ve třetí třetině stáhnout a vyrovnat na 2:2. Po šedesáti minutách byl stav nerozhodný a o vítězi nakonec muselo rozhodnout prodloužení, ve kterém v závěru skóroval Sikora, který vybojoval pro Havířov bod navíc.

Branky a nahrávky: 38. Bartko (Štumpf, Marek Růžička), 53. Martynek (Bajtek, L. Kovář) – 13. Krisl (Tomi), 17. Bambula (Gřeš, Krisl), 65. Sikora (Kanko, Rác)