Hokej - Rytíř Kladno vs Jestřábi Prostějov

WSM LIGA: Do semifinále postupuje Slavia Praha a Karlovy Vary, naopak Kladno padlo v Prostějově a Motor poprvé v sérii nestačil na AZ

Dnes byly odehrány další čtyři čtvrtfinálové zápasy, ve kterých Havířov vyzval České Budějovice, Prostějov Kladno. Pražská Slavia se utkala s Přerovem a Vsetín s Karlovými Vary.

AZ RESIDOMO HAVÍŘOV VS HC MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE

České Budějovice po dvou domácích duelech odjížděly do Havířova s náskokem 2:0 na zápasy. Budějovický Motor dokázal zvítězit i na havířovském ledě a vybojoval si tak „matchball“.

Dnešní střetnutí Havířova s Motorem bylo celkem opatrné a zpočátku vyrovnané. První větší šanci si vytvořil Čermák, který se natlačil před branku, ale havířovský gólman si dolní část branky pohlídal a puk vyrazil betonem do rohu kluziště. I u druhé větší šance byl přítomen Čermák, který opět ztroskotal na růžičkovém betonu. Hosté se k nějaké nebezpečné příležitosti dostali až v závěru úvodní periody, když Dostálek našel Nováka, který vypálil z první, ale jeho rána těsně prosvištěla nad brankou, kterou hájil Kváča. Po dvaceti minutách byl stav bezbrankový. Naopak ve druhém dějství se děly věci. Nejprve se do vedení dostali domácí, ale hosté vzápětí na to vyrovnali. Havířovští fandové svůj tým hnali kupředu a to se také vyplatilo, jelikož se trefil Maruna a Bednář. V polovině utkání domácí vedli 3:1. V závěrečné třetině domácí udrželi svůj náskok až do poslední minuty, i když Motor zkusil hru v šesti. Havířov snížil na 1:3 na zápasy a série se vrátí do Českých Budějovice.

Branky a nahrávky: 21. Tomi (M. Kalus, Maruna), 29. Maruna (Krisl, M. Kalus), 30. L. Bednář (Matai) – 22. Dostálek (Heřman, Pavlin)

Havířov: České Budějovice 3:1 (na zápasy 1:3)

HC ZUBR PŘEROV VS HC SLAVIA PRAHA

I Pražané si doma se svým soupeřem poradili a měli náskok o dva vítězné duely. Ve třetím čtvrtfinálovém utkání, který se odehrál v Přerově, domácí drželi se soupeřem stejný krok, ale závěr nezvládli. Pražská Slavia urvala i třetí bod v řadě.

Hosté do čtvrtého čtvrtfinálového zápasu vstoupili na jedničku. I přes to, že se si touše moc neužili, dokázali vstřelit dva góly. O první branku se postaral Krejčík a na 2:0 navyšoval Jan Pohl, který vystřelil tvrdou ránu, která prošla mezi betony. Po této obdržené Havířov vystřídal gólmany. Šimbocha nahradil Klimeš. Do konce první třetiny se nic už nestalo. Ve druhé periodě se prosadil Šlahař, který využil početní výhodu. Branka padla pouze po 28 sekundách úvodního vhazování druhé části. O zhruba deset minut později se o další brankovou příležitost zasloužil Drtina, který doklepl puk do odkryté přerovské svatyně a Slavia se opět dostala do dvoubrankového vedení. Ve třetí třetině se nic nestalo a tak pražská Slavia porazila Přerov 3:1 a postupuje bez problému do semifinále.

Branky a nahrávky: 21. Šlahař (T. Sýkora, T. Doležal) – 4. L. Krejčík (Pohl, Nedvídek), 15. Pohl (Račuk, Šagát), 30. J. Drtina (Račuk, Šagát)

Přerov: Slavia Praha 1:3 (na zápasy 0:4)

VHK ROBE VSETÍN VS HC ENERGIE KARLOVY VARY

Karlovy Vary soupeři nedaly šance ani doma a ani venku, když ve třetím vzájemném čtvrtfinálovém v zápase porazily Vsetín 6:0. Tím se přiblížili k postupu do semifinále.

Karlovy Vary dnes mohly ukončit čtvrtfinálovou sérii. Začali dobře, když se ve druhé minutě ke kotouči dostal Kovačevič, který vypálil od modré čáry a touš prosvištěl až za záda vsetínského gólmana. Ten se za pukem pouze ohlédl. Později hra byla poklidná a dosti vyrovnaná. V šestnácté minutě diváci byli svědky kuriózní situace. Pokorný vložil svojí hokejku, tak že se od ní odrazil puk vysoko, čímž rozbil zářivku z jednoho osvětlení. Ihned se začalo uklízet a opravovat, ale i tak bylo utkání přerušeno na několik desítek minut. Poté se úvodní třetina dohrála v poklidu. Ve druhé části hry diváci mohli spatřit dvě rychlé přesné trefy Karlových Varů. Nejprve ve vlastním oslabení Gorčík zavěsil touš pod horní tyčku. Minutu na to se prosadil Plutnar, který napřáhl až ke stropu stadionu a vypálil dost nepříjemnou ránu, která prostřelila vše, co mu jí stálo v cestě. V závěrečné periodě se ještě jednou měnilo skóre, když se ve 49. minutě prosadil Holomek. Na konečných 2:5 upravil Rachůnek, který se trefil do odkryté Vsetínské branky. Karlovy Vary postoupily do semifinále.

Branky a nahrávky: 27. Březina (Protasenja), 50. Holomek (Kucharczyk) – 2. Kovačevič (Kohout), 21. Gorčík (Tuominen), 22. Plutnar (T. Rachůnek, Balán), 35. Flek (T. Rachůnek), 59. T. Rachůnek

Vsetín: Karlovy Vary 2:5 (na zápasy 0:4)

Nejsledovanější rozbruslení v republice 👌 #spoluzavsetin

Příspěvek sdílený VHK ROBE Vsetín (@vhkvsetin),

LHK JESTŘÁBI PROSTĚJOV VS RYTÍŘI KLADNO

Jediným týmem, který ve třetím čtvrtfinálovém duelu dokázal porazit favorita, byl tým LHK Jestřábi Prostějov, když porazily Kladno 4:3 na samostatné nájezdy. Tím si hráči z Prostějova zajistili minimálně jedno utkání na víc.

I dnes Prostějov svého soupeře ze středních Čech trápil. Úvodní třetina skončila nerozhodně. Nejprve se do vedení dostali hosté, ale v devatenácté minutě Prostějov dokázal využít přesilovou hru. Drtina zkusil svojí tvrdou dělovku. Jeho střelu zachytil Cikánek betonem před sebe, rychleji se na brankovišti zorientoval Jan Starý, který doklepl touš za jeho záda. Ve druhé periodě největší šanci si vytvořili prostějovští hráči, když se dostali do přečíslení. Dvořáček přenechal puk Luňákovi, který z levého kruhu vystřelil. Kladenský gólman musel předvést neskutečný zákrok. To však později už neplatilo, jelikož Luňák se vzápětí znovu ujal kotouče. Srovnal si ho na hokejce a vypálil. Jeho dělovka rozvlnila síť a Prostějov v zhruba v polovině utkání šel do jednobrankového vedení. Kladenští bojovníci dokázali ve třetím dějství vyrovnat na 2:2. Tento stav platil i po odehrání šedesáti minutách a tak o vítězi nakonec rozhodlo prodloužení, ve kterém Drtina pročistil růžek kladenské svatyně. Prostějov tímto vítězstvím vyrovnal stav na zápasy 2:2. Tato série bude mít na programu minimálně dva duely.

Branky a nahrávky: 19. Starý (M. Drtina, Divíšek), 34. L. Luňák (D. Kolář, Venkrbec), 64. M. Drtina (A. Holík) – 2. D. Tůma (J. Kloz, Kurjanov), 46. Kružík (M. Hořava)

Prostějov: Kladno 3:2p (na zápasy 2:2)