Nástup Motoru - hokej

WSM LIGA: České Budějovice porazily Havířov a postupují do semifinále, Kladno se trápilo s Prostějovem, ale třetí bod získalo

Dnes pokračovaly dvě série čtvrtfinále WSM ligy. Motor v Budvar aréně vyzval Havířov a Kladno Prostějov.

ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE VS AZ RESIDOMO HAVÍŘOV

České Budějovice doma přivítaly Havířov, se kterým dnes odehrály již pátý duel v rámci čtvrtfinálové sérii. V první třetině žádná branka nepadla, i když bylo několik šancí, které gólem mohly skončit. Největší příležitost měl Václav Nedorost, který se dostal k odraženému kotouči, ale odkrytou branku nedokázal trefit. V závěrečných minutách hra byla často přerušovaná díky několika vyloučením.

Ve druhé dvacetiminutovce domácí využili své šance. Prosadil se Vít Jonák, který svůj tým uklidnil. Úplný klid Motoru dodal ve 38 minutě Lukáš Květoň, který se společně s Novákem dostali do přečíslení. Druhý jmenovaný v pravý okamžik přihrál Květoňovi, který procpal touš za Růžičku. České Budějovice se dostaly do dvoubrankového trháku a celá Budvar aréna byla na nohách v euforii. Havířov se pořádně k žádné vyložené šanci nedostal a tak za stavu 2:0 pro domácí skončila druhá třetina.

Motor si v závěrečné periodě stav pohlídal a soupeři takřka nedal šanci, aby mohli něco s nepříznivým stavem udělat. Definitivní tečku zařídil Petr Vampola (nejproduktivnější hráč Motoru), který se dostal po vyhraném buly k puku a poslal ho na branku. Jeho pokus zapadl za havířovského gólmana. České Budějovice porazily Havířov 3:0 a postupují do semifinále WSM ligy.

Branky a nahrávky: 22. Jonák (Rob), 38. L. Květoň (Martin Novák, F. Novák), 57. Vampola (Čermák)

České Budějovice: Havířov 3:0 (na zápasy 4:1)

RYTÍŘI KLADNO VS LHK JESTŘÁBI PROSTĚJOV

Páté vzájemné utkání čtvrtfinálové série také sehrálo Kladno s Prostějovem. Do utkání lépe vstoupili hosté, kteří se ve třetí minutě ujali vedení. Tomáš Divíšek našel Tomáš Nouzu, který z mezikruží vypálil. Cikánek se za jeho nechytatelnou střelou pouze ohlédl. Nouza byl v dnešním zápase k nezastavení, když ve třinácté minutě zpracoval puk a měl dost času, abys ho připravil na následující střelu. Jeho projektil se opět nemýlil. Prostějov se v polovině první periody ujal dvoubrankového vedení. Velmi důležitou branku pro Kladno vstřelil další Tomáš, tentokrát Redlich, který pod velkým tlakem poslal pohlednou střelu přesně do levého horního růžku v čase 19:48. Po dvaceti minutách Prostějov vedl nad Kladnem 2:1.

V druhé dvacetiminutovce se děly věci. Kladno se opřelo do svého soupeře a to se jim vyplatilo. Jelikož dokázali v rychlém sledu otočit stav na svojí stranu. V čase 22:39 nejprve Tůma vyrovnal na 2:2, když Lenďák dlouhým pasem našel Kubíka, ten přihrál Klozovi, který ještě šanci vyšperkoval precizní nahrávkou na Davida Tůmu, který přehodil beton prostějovského gólmana a skóroval. O několik málo sekund později se ČEZ aréna mohla radovat znovu. Zikmund stál na svém místě před brankoviště, kde se rychle zorientoval, našel puk a usměrnil ho do prostějovské svatyně. V samotném závěru periody prostějovští hráči trefili tyčku, ale na stavu se nic nezměnilo.

Závěrečná třetina nic zásadního nepřinesla a tak Kladno se mohlo radovat z vítězství, čímž si zajistil důležitý bod. Kladenští hráči jsou tím pádem blíže k postupu do další fáze WSM ligy. Postoupit mohou už v příštím utkání, ale nebudou to mít na prostějovském ledě vůbec jednoduché.

Branky a nahrávky: 20. Redlich (Kružík, T. Kaut), 24. D. Tůma (J. Kloz, Kubík), 25. Zikmund (Svedlund) – 3. Nouza (Divíšek), 13. Nouza (Divíšek, Žovinec)

Kladno: Prostějov 3:2 (na zápasy 3:2)