retro zápas čb vs prostějov
Foto: Foto: Vojtěch Moravec

WSM LIGA: 6. ledna České Budějovice domácím zápasem oslaví 90 let od založení klubu. Co nám o tom prozradil „Pajky“?

retro zápas čb vs prostějov

Tuto sobotu 6. 1. 2018 oslaví tým ČEZ Motor České Budějovice významné jubileum. Klub vznikl 10. 1. 1928 a v roce 1930 se stal mistrem českého venkova. V sezóně 1936/37 se zúčastnil úplně prvního ročníku celostátní ligy (dnešní extraligy) a obsadil třetí místo.

Článek Jak vypadal 8. ročník československé hokejové ligy? Jak vypadal 8. ročník československé hokejové ligy? 8. ročník nejvyšší československé hokejové ligy se odehrál v letech 1950/1951 pod názvem Celostátní mistrovská soutěž. V sezóně 1950/51 klub získal svůj první a doposud poslední mistrovský titul. Tohoto ročníku se zúčastnilo celkem 8 týmů a České Budějovice z celkových 14 zápasů získaly 18 bodů (8 výher, 2 remízy a 4 porážky). Nejlepším střelcem celé sezóny se stal českobudějovický Čeněk Pícha, který zaznamenal celkem 24 branek.

O dvě sezóny později, přesně řečeno v sezóně 1952/53, obsadil klub z jihu Čech celkové třetí místo a v sezóně 1980/81 celkové druhé místo, ale na titul už nikdy nedosáhl. V době rozpadu Československa před 25 lety se klub začal hlásit k tradici a přejmenoval se na „HC České Budějovice“. V sezóně 1993/94 obsadil v základní části druhé místo a celkově mu patřila pátá pozice po play off. I v dalších sezónách obklopoval vrchní příčky tabulky. S příchodem nového sponzora přišly i nové úspěchy (třetí místo v základní části v sezóně 2006/07, vítězství v základní části a celkové třetí místo v sezóně 2007/08).

Nyní klub od roku 2013 působí v první lize (WSM liga) a pokouší se dostat zpět mezi elitu, což by si zasloužil nejen sám klub, ale také fanoušci, kteří patří mezi ty nejlepší v republice.

Motor Zdroj: isport365 V sobotu 6. ledna 2018 Motor odehraje retro utkání proti Karlovým Varům. Toto utkání bude mít slavnostní úvod, během kterého se na ledě sejdou všichni žijící aktéři, kteří odehráli za České Budějovice nejméně deset sezón (cca 30 hráčů), mezi ně patří například David Kuchejda či Václav Lenc. Navíc ke stropu českobudějovické haly budou vyvěšeny plachty, které budou připomínat ty největší úspěchy, které klub za svojí existence prožil.

Pavel Vágner - Motor - Pajky Zdroj: FB - Pajky Vágner Pajky se k tomuto zápasu vyjádřil takto: „Na zápas se všichni hrozně těšíme a jsem velmi rád, že si klub váží historie a všech hráčů, co za něj něco odehráli. To za minulého vedení bohužel nebylo. Při takových atraktivních zápasech mi naskakuje husí kůže. Myslím si, že by si takový významný zápas zasloužil být v přímém přenosu v TV. Už dlouho před utkáním navíc bylo vyprodáno."

"My jako fanoušci se na zápas hrozně těšíme a bude připravena choreografie, na které se podílí skupinka fanoušků "Motoráci". Co přesně tam bude, se necháme všichni překvapit. Tolik "legend" budějického hokeje společně na ledě zase dlouho neuvidíme a zase přibyde nějaký ten dres pod stropem, takže když vezmeme v úvahu, že to bude navíc souboj o první místo ve WSM lize, tak lepší zápas jsme si asi nemohli přát."

"Každý správný "motorák" chce být součástí tohoto zápasu, navíc pokud bude vítězný, tak věřím, že hráči předvedou po zápase obdobnou show jako posledně David Gába.“

Fanoušci českobudějovického Motoru tuto show natočili a můžete se na ní podívat v odkazu níž.

DAVID GÁBA SHOW


Po neskutečných 67 letech obléknou hráči repliky dresů, ve kterých jejich předchůdci bojovali v ročníku 1950/51, ve kterém dosáhli na historicky první a doposud poslední mistrovský titul. Během utkání navíc diváci budou moci na kostce sledovat historické zajímavosti, klubové legendy a další historické momenty, které k retro zápasům patří. 

363 21