Winter Classic- zápas mezi Torontem a Detroitem

Winter Classic. Jaké byly v minulosti a co náš čeká letos?

Dnes večer nás čeká další zápas Winter Classic v rámci NHL. V překladu to znamená, že se zápas odehraje pod širým nebem. Jak vypadaly zápasy v minulosti? Kteří nejlepší hráči do něj zasáhli či jaká byla nejvyšší návštěva?

Vůbec první zápas pod širým nebem byl odehraný v roce 1954. Proti sobě nastoupily týmy Detroitu Red Wings a atletický klub Marguette Pirates. Red Wings tento zápas jasně vyhráli 18:0. První duel pod širým nebem, kde se proti sobě postavily dva týmy NHL, byl odehraný v roce 1991 mezi týmy Los Angeles Kings a New Yorkem Rangers v rámci přípravných zápasů. Kings v zápase nakonec prohráli 2:5. Zápasu přihlíželo kolem čtrnácti tisíc diváků.

Oficiálním prvním zápasem Winter Classic v základní části byl duel mezi Flames a Canadiens. Montreal těsně zvítězil 4:3. Na Commonwealth Stadium bylo tehdy přesně 57 167 diváků.

Zajímavosti ze zápasů pod širým nebem (NHL Winter Classic)

Nejčastější účastník- Chicago Blackhawks (celkem třikrát, v roce 2019 ho navíc čeká již čtvrtý duel)

Nejvíce branek v zápase- Detroit Red Wings: Chicago Blackhawks 6:4 (Detroit musel otáčet stav z 1:3)

Nejvíce trestných minut- Celkem 24 trestných minut padlo v zápase mezi Bostonem a Philadelphií v roce 2010. Navíc byla k vidění první bitka v historii Winter Classic, když se o ni postarali David Krejčí a Oskars Bartulis.

Nejvyšší návštěva- 105 491 diváků- Stalo se tak v roce 2014 na Michigan Stadium.

Největší pobyt na ledě- Již bývalý montrealský bek P.K. Subban byl na ledě 27 minut a 14 vteřin v roce 2016 v zápase s Bostonem.

Nejrychlejší gól- Už po 21 vteřinách vstřelili hokejisté Pittsburghu gól do sítě Buffala v roce 2008.

Nejsledovanější utkání- V roce 2014 sledovalo duel mezi Torontem a Detroitem celkem 8,2 miliónů diváků. Jedná se tak o severoamerický rekord pro hraný zápas základní části.

Největší zima- A opět zápas mezi Torontem a Detroitem. V tomto utkání bylo naměřeno -10,5 stupňů Celsia. Naopak nejtepleji bylo v zápase Washingtonu s Pittsburghem. Tam bylo naměřeno 11 stupňů nad nulou. Při dnešním zápase Rangers se Sabres se očekává teplota kolem nuly.

2017- St. Louis: Chicago Blackhawks 4:1

2018- Buffalo Sabres: New York Rangers (DNES OD 19:00)

2019- Chicago Blackhawks: Boston Bruins

Zápas mezi New Yorkem Rangers a Buffalem Sabres startuje dnes od 19:00 a sledovat jej můžete na stanici Nova Sport 1.