Budvar arény z venku

Vyprodaná Budvar aréna viděla další prohru svého týmu, Dukla rozhodla v nájezdech

První s druhým aneb bitva na Horáckém zimním stadionu mezi Jihlavou a Karlovými Vary. Druhé barážové utkání hostily České Budějovice, kam přijelo Dynamo.

ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE 2:4 HC DYNAMO PARDUBICE

České Budějovice v prvním kole senzačně vyhrály za tři body právě v Pardubicích, ale od té doby se spíše trápí. V posledních třech utkání Motor získal jen dva body, jelikož Dukla dvakrát zvítězila po uplynutí základní hrací doby. Navíc Varům ve druhém kole podlehl. Pardubice jsou na tom podstatně hůř. Tradiční extraligový tým ve čtyřech doposud odehraných duelech nevyhrál za tři body. Po půl minutě hry si domácí zahráli první přesilovou hru, když jeden z pardubických hráčů zbytečně podrazil českobudějovického hráče. Netrvalo dlouho a rozhodčí vylučovali i na straně Českých Budějovic za příliš mnoho hráčů na ledě. V deváté minutě měl Motor obrovskou příležitost. Hřebejk dostal puk a zpoza pardubického hráče vystřelil nepříjemnou střelu. Růžička jeho pokus jen vyrazil před sebe. Volného puku se zmocnil kapitán domácím, který ale nedostal puk za zády gólmana. V čase 13:04 Motor vstřelil první branku v zápase. Čermák vybojoval za brankou puk a nahrál ho na volného Chovana, který měl dost prostoru na to, aby puk zpracoval a bezchybně zakončil. Pardubický gólman byl bez šance. Po dvaceti minutách tak domácí vedli 1:0. Druhá třetina začala podobně jako ta první. Viděli jsme hru ve čtyřech. V čase 21:08 měl Ján Sýkora na holi gólovou šanci. Blafákem roztáhl brankáře Motoru, ale nezakončil.  O několik málo minut později se hravě Ján Sýkora dostal do útočného pásma. Kousek za modrou čárou napřáhl a vyslal tvrdou a přesnou střelu, která prostřelila českobudějovického gólmana. Od vstřelené branky byly Pardubice aktivnější a měly několik dalších příležitostí, které však Kváča vychytal. Pardubičtí následně na to dostali příležitost si zahrát přesilovou hru, kterou bleskově využili. Postaral se o to Trončinský, který předvedl i krásnou oslavu branky. Pardubice tak ve druhé třetině otočily vedení na svojí stranu a po čtyřiceti minutách vedly 2:1. Ve třetí třetině hosté z ničeho nic se dostali do přečíslení, které bezchybně využili. Domácí hlavy nesklopili a vzápětí se po vyhraném buly dostali do útočného pásma, kde Žiga Pavlin našel odražený puk, který napálil na pardubickou svatyni. Touš skončila v brance. Motor po vstřelené brance se snažil se skórem něco udělat, ale marně. Hostující brankář a obránci byli na svých místech. Pardubice měly několikrát obrovské štěstí a hráči nevěděli, kde jim hlava stojí, proto si také trenér Dynamo vyžádal oddechový čas, aby svůj tým v závěru třetí třetiny uklidnil. Domácí zkusili bez gólmana, ale to se jim nevyvedl. Pojišťovací branku Dynamu vstřelil minut před koncem závěrečné třetiny Tomáš Rolinek. Motor prohrál 2:4.

Diváci: 6 421 (vyprodáno)

Branky a nahrávky: 14. Chovan (Čermák), 46. Pavlin (Čermák, Pýcha) – 27. J. Sýkora (Schaus, Špirko), 28. Trončinský (Schaus), 46. Beran (Tomášek), 60. Rolinek

HC DUKLA JIHLAVA 3:2sn HC ENERGIE KARLOVY VARY

První vzájemný duel v baráži vyšel lépe Jihlavě, která zvítězila nad Energií 4:3. Dukla bodovala i v ostatních zápasech a tak jí po čtyřech zápasech patřilo jednoznačně první místo. Energie se tyčila na druhém místě se šesti body. Začátek zápasu patřil hostům. Ve 44. minutě se nejprve dostal Dušek, ale nezamířil přesně. Poté se do dobré akce dostal Skuhravý, když pálil z levého kruhu, ale Svoboda pokus vytěsnil mimo tři tyče. Hned na to kapitán Energie vystřelil na branku, ale dukelský gólman byl opět na svém místě. Zhruba v polovině první periody se povedlo domácím svého soupeře zatlačit do jejich obranného pásma. Jihlavští si z tlaku vytvořili první obrovskou šanci. Jergl před brankou neuspěl, ale do puku plácl Danišovský. Bohužel pro Duklu jeho pokus přeletěl branku. V závěru třetiny měla Jihlava tři zajímavé šance v krátkém časovém sledu. Nejprve Důras ukázal, že má opravdu rychlé nohy a dvakrát vykopl gólové šance. Odraženého puku se zmocnil Kaláb, který vypálil. Honzík tuto střelu už zachytil a schoval před dojíždějícími hráči Dukly. Po dvaceti minutách byl stav nerozhodný 0:0. Dvě a půl minuty po zahájení druhé třetiny se do vedení dostali domácí. Zeman nahrál Šidlíkovi, který propálil vše, co mu stálo v cestě. Netrvalo dlouho a Vary vyrovnali na 1:1. Beránek z trestného střílení přesně vymetl levou šibenici. V čase 37:55 měl Březina na hokejce jihlavské vedení, ale karlovarský gólman měl lapačku na pravém místě a puk chytil. Po druhé periodě byl stav znovu nerozhodný, ale tentokrát 1:1. V úvodu poslední dvacetiminutovky měli karlovarští opět tlak. Trojice Flek, Beránek a Gríger pálili ze všech možných úhlu, ale vždy byl Svoboda na svém místě. V čase 45:31 se poprvé v zápase dostali do vedení také hosté. Gríger čistě vyhrál buly na Fleka, který pohotově vystřelil. Touš zamířil přesně k tyči. Gólman tam byl pozdě. Karlovy Vary tak otočili zápas na svojí stranu. O zhruba čtyři minuty bylo znovu vyrovnáno. Jihlava využila početní výhodu. Deset minut před koncem třetí třetiny byl stav opět nerozhodný, tentokrát 2:2. Tento nerozhodný stav vydržel až do závěrečné sirény třetí třetiny a tak jsme byli dalšího prodloužení v baráži, které je čím dál tím častější.  V něm však branka nepadla a tak o vítězi rozhodli samostatné nájezdy, ve kterých uspěli domácí.

Diváci: 5513

Branky a nahrávky: 23. Šidlík (Zeman, Čachotský), 50. Kaláb (Šidlík), rozh. náj. Zeman – 24. O. Beránek (TS), 46. Flek (Gríger)