MS v ledním hokeji 2010 - zlato - Česká republika
Foto: http://www.harryho.info

VIDEO VZPOMÍNKA: Jak Čechy vynesly nájezdy na MS 2010 až do finále

MS v ledním hokeji 2010 - zlato - Česká republika

Byl to zvláštní rok. Tehdy českému týmu nikdo nevěřil a ani to dotáhli až k titulu mistrů světa. A k tomu dozajista dopomohly i dvě vítězství na samostatné nájezdy.

Chystalo se mistrovství světa na německém území. V Česku probíhala zvláštní hokejová atmosféra a pod vedením Vladimíra Růžičky, který po MS u národního týmu skončil, nechtěl z NHL téměř nikdo reprezentovat. 

Růžička dostal z NHL neuvěřitelných 25 omluvenek. Přijeli pouze srdcaři jako Tomáš Vokoun, Jaromír Jágr nebo Jakub Voráček. Kouči tak nezbývalo nic jiiného, než pracovat s hráči, které znal z KHL a především i české extraligy. A tak mnozí fanoušci některé reprezentanty na začátku MS téměř neznali. Ale jak se později ukázalo, jména všech si pamatují dodnes. 

Cesta základní skupinou ještě nebyla tolik vydařená. Skepsi přinesla například prohra s Norskem. Ovšem to vzepětí, které český tým ukázal ve vyřazovacích bojích, bylo neuvěřitelné. 

Dvakrát musely rozhodnout nájezdy. A jak ve čtvrtfinále, tak i semifinále bylo hlavním strůjcem úspěchu duo Kašpar-Marek, jejichž zásluhou se Česko probojovalo až do náročného finále, kde porazilo Ruskou Sbornou. 

Pojďme si tak připomenout velmi srdceryvné nájezdy.

NÁJEZDY - ČTVRTFINÁLE - ČESKO vs. FINSKO

NÁJEZDY - SEMIFINÁLE - ČESKO vs. ŠVÉDSKO

Autor: Jan Linha
Témata: Hokej Nájezdy
337 0