Český hokejista Jaromír Jágr na prvním tréninku v dresu Calgary Flames
Foto: twitter.com/NHLFlames / Rob McMorris

VIDEO! Skvělý Jágr režíroval výhru Calgary gólem a asistencí

Český hokejista Jaromír Jágr na prvním tréninku v dresu Calgary Flames

Druhý zápas na ledě po zranění třísel a český veterán Jaromír Jágr v dresu Calgary zazářil. Dnešním utkání si připsal 2 body za gól a asistenci a výrazně se podílel na vítězství svého týmu 6:3 nad Detroitem. Za soupeře se trefil Martin Frk.

Plameny z Calgary započaly utkání na výbornou, když na počátku druhé periody vedly již 3:0. První gól zápasu však vstřelil již v 10. minutě spoluhráč z Jágrovy třetí lajny, Mark Jankowski, pro nějž to nebyl pouze úvodní gól v této sezóně, nýbrž v celé kariéře. A nováček v NHL si snad nemůže přát nic víc, než aby mu na první kariérní branku nahrál právě český veterán. Toto znamenalo pro Jágra třetí bod v letošní sezóně. 

V druhé periodě také poprvé skóroval soupeř, za kterého se trefil Martin Frk. Pro útočníka ze čtvrté formace křídel z Detroitu je to již šestá branka v letošní sezóně, avšak první přesilovková. I přesto, že hraje až ve čtvrté lajně, prostor na početní převahy dostává. V dnešním utkání dostal naservírován puk před odkrytou branku a na něj čekala již snadná úloha. 

Ovšem dnes se fanoušci přišli dívat zejména na Jaromíra Jágra. Jakoby jej zranění nedávno vůbec nelimitovalo. Svým prosluslým krouživým pohybem po celém kluzišti vůbec nešetřil. Byl vidět, tvořil šance. Jednoznačně jeden z nejlepších na hřišti. A přišla odměna. 

Na co diváci čekali tak strašně dlouho, se konečně vyplnilo. Jaromír Jágr si připsal první gól v letošní sezóně NHL. Ale jak. Ukázal, že rychlost mu i přes jeho věk není vůbec cizí. Společně s Johnny Geadreauem ujel detroitským obráncům a v přečíslení dva ne jednoho dostal přihrávku a z první nekompromisně zakončil pod břevno. Mrázkovi nedal žádnou šanci. Calgary nakonec porazilo Detroit 6:3, když se v závěru utkání trefil do prázdné branky Johnny Geadreau, který se nakonec stal v dnešním utkání nejproduktivnějším hráčem se zápisem 2+1. 

A jak si nyní Jágr stojí ve statistikách? Jednalo se již o jeho zápas číslo 1717 v základní části NHL. Po gólu a asistenci se v letošním ročníků sice nenachází nijak vysoko, nicméně má na svém kontě již jednu branku a tři asistence. V historickém měřítko ho to posunulo na metu 1918 bodů (766 gólů a 1152 asistencí)

Autor: Jan Linha
378 121