David Pastrňák v dresu Boston Bruins

Český útočník David Pastrňák se opět trefil. Jeho Boston ale prohrál. Za Capitals se dnes dokázal prosadit také Jakub Vrána, který vstřelil gól do prázdné brány a pečetil tak výhru Washingtonu nad Pittsburghem. Po jedné asistenci mají Tomáš Nosek a Martin Hanzal.

Boston odehrál dnešní zápas na ledě Toronta. Ve druhé třetině se dostali Bruins do vedení zásluhou Bergerona. Šestnáct sekund před koncem prostřední části bylo srovnáno díky Van Riemsdykovi. Pět minut před závěrečnou sirénou poslal Medvědy do vedení český útočník David Pastrňák, který vstřelil parádní gól v přesilové hře. V čase 59:00 byla hra opět srovnaná. Van Riemsdyk vstřelil druhý gól utkání. Muselo se prodlužovat. A v prodloužení se stalo to, čeho se trenér Bostonu obává již dlouho. Byla to právě Pastrňákova lehkomyslnost, která připravila bostonské o větší bodový zápis než jeden. V pokusu o útok a zakončení ztratil český mladík v útočném pásmu kotouč. Soupeř z následného přečíslení dokázal skórovat a odvezl si z utkání dvoubodový zisk.

Druhým Čechem, který se dnes dokázal gólově prosadit, byl Jakub Vrána. Jeho Washington odehrál na domácím ledě zápas s obhájcem titulu. Zápas by střelecky hodně vyrovnaný, ale více gólů  vstřelil právě domácí Washington. Jakub Vrána pečetil výhru gólem na prázdné brány poté, co zachytil útočnou přihrávku Sidneyho Crosbyho.

V zápase mezi Golden Knights a Winnipegem si připsal asistenci Tomáš Nosek. Posledním bodujícím českým hokejistou byl Martin Hanzal, který pomohl jednou přihrávkou k výhře Dallasu nad  Islanders 5:0.

Včera se odehrál také zápas NHL ve Švédsku v rámci Global Series 2017, které hostí právě hlavní město Tre kronor, Stockholm. Nastoupily tam týmy Colorada a Ottawy. Tím šťastnějším týmem byli včera hokejisté z Ottawy, kteří vyhráli nad Coloradem 4:3 v prodloužení.

Stejní soupeři se utkají také dnes na stejném místě. Zápas začína v 19:00.