Český brankář Petr Mrázek v dresu Flyers

Český brankář Petr Mrázek po přestupu z Detroitu do Philadelphie chytil parádní formu! Nastoupil už ke třetm utkáním, ve kterých pomohl týmu k výhře. Dnes v noci se předvedl parádním zákrokem lapačkou.

Blížil se závěr poslední třetiny, respektive 58. minuta střetnutí mezi domácím Montrealem a hostující Philadelphií. Stav na kostce nad ledem ukazoval 0:0. Canadiens jeli v situaci 3 na 2. Gallagher nahrál za modrou čárou volnému Jacobovi de la Rosovi, který chtěl překonat českého brankáře na vzdálenější tyč. Petr Mrázek se oklamat nenechal a reflexivně vychytal švédského útočníka lapačkou. Fanoušci Flyers mu kvitovali ve stoje.

Philadelphia tento zápas nakonec zvládla a se štěstím dokázala zvítězit nad Montrealem 1:0 po samostatných nájezdech. Rozhodovat se muselo až v šesté sérii, kde proměnil vítězný nájezd Couturier.

Český brankář byl nakonec vyhlášen první hvězdou utkání a to zcela zaslouženě. V Montrealu pochytal všech 28 střel a slaví tak první nulu v novém působišti a čtvrtou v této sezóně.