Český útočník Tomáš Plekanec v dresu Montreal Canadiens
Foto: nhl.com

V noci bodovali tři Češi, derby vyhráli Penguins

Český útočník Tomáš Plekanec v dresu Montreal Canadiens

V dnešní NHL bodovali hned tři čeští hokejisté, ač se hrálo ,,pouze" pět zápasů. Asistenci si připsali Pavel Zacha, Tomáš Plekanec a Jan Rutta.

Co se do brány Montrealu vrátil Carey Price, tak Canadiens vítězí. Nejdřív si poradili s Buffalem a dnes v noci slavili výhru nad Columbusem. V obou případech byl Price hlavní tváří zápasu. Proti Buffalu vychytal všech 36 střel a dnes s Columbusem pustil jen jeden gól z 38 střel. Opravdu slušná statistika. Většina fanoušků říká: ,,Král se vrátil!" V dnešním zápase nad Columbusem vyhráli Canadiens v poměru 3:1. Na poslední gól Montrealu nahrával Tomáš Plekanec.

V zápase mezi Devils a Panthers viděli fanoušci na stadiónu pět branek. Šťastnější týmem byli nakonec hosté z Floridy, kteří vyhráli 3:2. Na první gól New Jersey přihrával Pavel Zacha.

Chicago si dnes zastřílelo. Debakl schytal Anaheim, který podlehl proti Blackhawks vysoko 3:7. Hattrickem se blýskl osmnáctiletý americký hokejista Alex DeBrincat. Bod si v této přestřelce připsal také český obránce Jan Rutta, který nahrával na gól z devatenácté minuty Sharpovi.

Výsledky NHL- 28.11.

New Jersey: Florida 2:3

Pittsburgh: Philadelphia 5:4 v prodloužení

Montreal: Columbus 3:1

Winnipeg: Minnesota 7:2

Chicago: Anaheim 7:3

30 1