Patrik Eliáš a jeho slavnostní vyvěšení dresu
Foto: nhl.com

V New Jersey slavnostně vyřadili dres Patrika Eliáše

Patrik Eliáš a jeho slavnostní vyvěšení dresu

Emotivní večer zažil český hokejista Patrik Eliáš, jeho rodina a fanoušci v New Jersey. Tam totiž vyřadili dres Eliáše s číslem 26.

Patrik Eliáš a jeho slavnostní vyvěšení dresu Zdroj: nhl.com Český útočník odehrál v dresu Devils celkem 1 240 utkání. Patrik Eliáš je tak vůbec prvním útočník v týmu, kterému vyvěsili dres na strop arény. Tam visí dresy pouze obránců a to Scotta Niedermayera (27), Scotta Stevense (4), Kena Daneyka (3) a naposledy brankáře Martina Brodeura (30) .

Patrik Eliáš vyhrál s týmem dva Stanley Cupy a zároveň drží několik klubových rekordů (počet branek, asistencí a bodů). V jedné sezóně byl také prvním Evropanem, který nosil kapitánské céčko.

Po emotivním proslovu slavnostního vyvěšení čísla 26 přišel také čas poděkování v českém jazyce. "Mami, tati, chtěl bych vám moc poděkovat, za to, co jste všechno obětovali pro mě, ale i pro bráchy. Díky za vaši lásku a podporu. Mám vás moc rád. Bráchové, byli jste mí hrdinové, když jsem byl malý. Dík patří i mým přátelům tady i doma v Česku, jsem rád, že vás mám a děkuji za vaši podporu," řekl.

Eliáš je tak již třetím českým hokejistou, kterému vyvěsili dres. Prvním byl Dominik Hašek v Buffalu a druhým Milan Hejduk v Coloradu.

389 95