Hokej - Karlovy Vary vs Třinec

V nastaveném čase Dukla porazila Motor a Karlovy Vary si poradily s Dynamem

Baráž vstupuje do další fáze. Do Českých Budějovic přijela Jihlava, která v minulém utkání na svém ledě dokázala porazit Motor 2:1 po nájezdech. Hokejisté Motoru v letošní sezóně ještě nedokázali zvítězit nad celkem z Vysočiny. Pardubické Dynamo vyhrálo utkání obratů v Karlových Varech a nyní je čekalo utkání proti stejnému protivníkovi, ale doma.

ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE 1:2pp HC DUKLA JIHLAVA

Motor na domácím ledě přivítal Jihlavu. Jihlavští hokejisté se museli obejít bez mladé brankařské naděje. Jakub Škarek se musel přesunout do Třince na závěrečné soustředění reprezentační osmnáctky před juniorským MS, které začíná 13. dubna a koná se v Popradu a Spišské Nové Vsi. Na začátku třetiny dostali domácí příležitost si zahrát první přesilovou hru. Největší šanci měl Rok Pajič, který dostal nabito od Fillmana. Pajičovi se střela nepovedla, ale o to byla nebezpečnější. Motor tak první přesilovou hru nevyužil. České Budějovice měly nadále více ze hry, ale hráčům odskakovali puky. I vyložené šance se Motoru nedařily využít. Jihlava naopak hrála standartní hokej a nikam se vyloženě netlačila. V čase 13:14 domácí využili dlouhodobý tlak na Duklu. Prosadil se Miloslav Čermák. Po vstřelené brance se Motor dál tlačil a navíc šest minut před koncem první periody měl k dispozici další početní výhodu, kterou však znovu nevyužil. Přesilovou hru si také zkusili hosté. Tu ale přerušila přestávka. Po první třetině Motor vedl nad Duklou 1:0. V úvodu druhé třetiny měla Dukla neskutečnou šanci vyrovnat. Šidlík vypálil od modré čáry, českobudějovický gólman touš vyrazil před sebe. Odraženého puku se zmocnil Seman a ihned se snažil zakončit. Tomu ale zamezili obránci. Dukla dostala obrovskou příležitost a to si zahrát osmnáct sekund v početní výhodě pět na tři. Motor dvojnásobné oslabení zvládl na jedničku a dále vyhrával 1:0. Motor se mohl v polovině zápasu dostat do dvoubrankového trháku, ale Chovan, který si připravil krásnou akci, nezakončil přesně. Něco podobného si vytvořili i hosté, ale mrštný Kváča nadvakrát stihl zastavit puk. I přes to, že brankář Českých Budějovic měl ve druhé třetině více práce, tak Motor po čtyřiceti minutách vedl 1:0. Třetí třetina a její začátek patřil domácím, kteří si chtěli pojistit vedení, ale jihlavský gólman byl proti. V čase 46:07 Dukla vstřelila šťastnou branku. Po vhazování se puku zmocnil jihlavský hráč, který nahodil touš na branku, který zapadl za zády mladého českobudějovického gólmana. Autorem branky se stal Bilčík. Vzápětí měli hosté další příležitost, ale Kváča nadvakrát v sedu zamezil dorážkám. Motor ke konci třetí třetiny dostal možnost si zahrát v početní výhodě. Byla to nejspíše poslední šance, jak něco udělat s vyrovnaným stavem. To se však nepovedlo a utkání skončilo stejně nerozhodně, jako tomu bylo před dvěma dny, kdy se tito dva soupeři utkali na jihlavském ledě. V nastaveném čase bleskově vstřelil branku Tomáš Čachotský, který rozhodl o druhém vítězství Jihlavy nad Motorem v baráži.

Diváci: 6 421 (vyprodáno)

Branky a nahrávky: 14. Čermák (Fillman, F. Novák) – 47. Bilčík (J. Skořepa), 61. Čachotský (J. Říha, J. Skořepa)

HC DYNAMO PARDUBICE 2:3pp HC ENERGIE KARLOVY VARY

Pardubické Dynamo vyhrálo utkání obratů v Karlových Varech a nyní je čekalo utkání proti stejnému protivníkovi, tentokrát na domácím ledě. Začátek zápasu napovídal tomu, že ani jeden tým nedá tomu druhému mnoho prostoru. V páté minutě Tomáš Kaut přihrál Bártovi, který stál úplně sám před odkrytou brankou, ale pardubický útočník prudkou ránou minul. První branku v zápase vstřelily Karlovy Vary, které využily přesilovou hru. Mikulík dostal přihrávku od Rachůnka a přesnou střelou zakončil do horního růžku pardubické branky. Záhy mohl z brejkové situace vyrovnat Ján Sýkora, ale Honzík ho však vychytal. Po první části tak hosté vedli 1:0. Pardubice vstoupily do druhé periody famózně. V čase 20:21 Sýkora příklepem z první od modré čáry využil přesilovou hru a vyrovnal na 1:1. Karlovy Vary se nezalekly a vytvořily hokejovou parádu. V útočném pásmu rozpoutaly kolotoč, nakonec se puku ujal Skuhravý, který přesně zamířil a vystřelil. Touš na milimetr přesně zapadl tzv. pod víko pardubické svatyně. Hosté se vzápětí mohli dostat do dvoubrankového trháku, když Gríger společně se spoluhráčem ujel pardubické obraně. Růžička nakonec Grígerovu střelu chytil. Po obdržené brance Dynamo přidalo a svého soupeře přehrávalo. Což se jim nakonec vyplatilo, jelikož Trončinský vyslal od prken prudkou střelu na branku, kde před ní stál nepokrytý Rolinek, který na podruhé doťukl kotouč za zády karlovarského brankáře.  Po druhé třetině byl stav nerozhodný 2:2. Ve třetí části bylo k vidění několik zajímavých šancí, které mohly rozhodnout. Petr Sýkora v 52. minutě viděl na pravém křídle volného a skvěle rozjetého Špirka, který nakonec nedostal přihrávku do slibné šance, jelikož se do této příležitosti včas vrátili karlovarští obránci. Nakonec byl stav po šedesáti minutách stále nerozhodný 2:2. Následovalo prodloužení, které jsme taktéž viděli v minulém vzájemném duelu. V nastaveném čase o vítězi rozhodl David Gríger, který nastřelil Trončinského a puk skončil v brance.

Diváci: 8 003

Branky a nahrávky: 22. P. Sýkora (Trončinský, Rolinek), 36. Rolinek (Trončinský, P. Sýkora) – 15. Mikulík (T. Rachůnek, Sičák), 26. Skuhravý (Kindl, Dujsík), 64. Gríger