Český útočník Michael Špaček
Foto: globalnews.ca

V dnešní AHL bodovali pouze dva Češi

Český útočník Michael Špaček

V dnešních zápasech AHL se podařilo bodovat dvěma českým hokejistům. Michael Špaček a Filip Chlapík dnes zaznamenali po jedné asistenci.

Belleville Senators, kde hraje Filip Chlapík, se dnes utkalo na ledě Charlotte Checkers. Domácí vedli už po dvou a půl minutách 2:0, u prvního gólu si Chlapík připsal asistenci. O půl minuty později snížili stav domácí na 1:2 díky brance Kichtona. Ve druhé třetině padla jen jedna branka a to z hole domácího Saarely. Bylo srovnáno 2:2. V poslední periodě stříleli góly pouze domácí. Druhý gól v zápase vstřelil finský hokejista Saarela a poté do prázdné brány pečetil výhru další Fin Kuokkanen, který v zápase zaznamenal čtyři body (1+3).

V zápase mezi Manitobou a Lavalem byli k viděni dva čeští hokejisté, na domácí straně to byl Michael Špaček a na té druhé Jakub Jeřábek. Po první třetině vedli hosté z Lavalu 1:0, když se trefil Waked. Vyrovnávací branku na začátku druhé periody vstřelil Sgarbossa, kterému přihrával právě Michael Špaček. O půl minutu později vstřelil ten stejný hráč vedoucí branku na 2:1, jenže minutu před koncem druhé části bylo opět srovnáno. Poslední třetina gól nepřinesla a v prodloužení jsme se vítězného gólu nedočkali. Na řadu přišly nájezdy, kde byli lepší domácí.

Výsledky AHL- 22.11.

Charlotte Checkers: Belleville Senators. 4:2

Chicago Wolves: Texas Stars 1:2 v prodloužení

Manitoba Moose: Laval Rocket 3:2 po samostatných nájezdech

Bakersfield Condors: San Antonio Rampage 2:3 v prodloužení

Autor: D.P.
92 3