Česko - Slovensko
Foto: www.moto-cup.sk

Utkání hvězd se blíží. Kdo povede slovenský výběr?

Česko - Slovensko

Nový projekt bude takovým soupeřením osobností z české a slovenské extraligy. Také však z německé DEL a rakouské EBEL. Utkání hvězd se uskuteční 17. 2. 2018 v Bratislavě a z české extraligy se ho zúčastní po jednom hráči z každého týmu TELH. Bude se hrát tři na tři a tým bude složen z 12 hráčů a dvou brankářů.

První novodobý ročník se bude konat během olympijských her, ale pokud organizátoři zjistí, že o tento turnaj je zájem. Najdou pro další ročníky příhodnější termín. "Řezníček řekl: Ta diskuse proběhla po mistrovství světa, kdy rozpisy soutěží jsou poměrně hotové a finalizované směrem k televizním právům a tak dále. Jestli se bavíme o dalším ročníku, tak si to budeme muset odsouhlasit v nějakém předstihu, abychom to mohli zanést do rozpisu a zvolit nějaké datum někdy v lednu. Vytvořit na to jeden volný víkend, kdy se nebude hrát extraliga. Pokud se to ujme, tak by to mělo rotovat po jednotlivých zemích. Vítězný tým si odnese v přepočtu cca 630 tisíc korun." 

Slovenský výběr povede na pozici manažera Peter Bondra, který řekl: “Jsem velmi rád, že mohu být součástí této prestižní události. Je to historická akce. V nejbližším čase se chci soustředit na výběr trenérů a na složení našeho All star týmu, využiju i pomoc Richarda Lintnera. Snad se nám podaří vytvořit bojovný tým, který v mezinárodní konfrontaci uspěje a před domácím publikem sáhne po trofeji.“

Manažerem týmu z německého DEL bude bývalý německý reprezentant Erich Kühnhackl.

Česká extraliga zatím svého manažera pro turnaj nemá. Josef Řezníček se vyjádřil takto: „Přemýšlíme, že skloubíme pozici manažera a trenéra. Mám tip na jednoho z nejzkušenějších současných trenérů, jehož jméno jsem přednesl i na valné hromadě.“ Kdo podle vás povede český výběr?

V minulosti se konalo celkem deset ročníků Utkání hvězd, které pořádaly výhradně česká a slovenská extraliga. Je to jisté zpestření soutěže a jsme velice zvědaví na celý vývoj projektu.

86 3