Tomáš Plekanec slaví svůj gól ve svém 1000. zápase NHL
Foto: ctnews.ca

Tomáš Plekanec a jeho 1000. zápas v NHL. Co vše již dokázal?

Tomáš Plekanec slaví svůj gól ve svém 1000. zápase NHL

Český útočník Tomáš Plekanec překonal vzácný milník v NHL. Odehrál totiž už 1000 zápasů v nejprestižnější hokejové lize světa. Jak to ale nejlépe oslavit? Ano, gólem.

Tomáš Plekanec slaví svůj gól ve svém 1000. zápase NHL Zdroj: ctnews.ca

Rodák z Kladna nastoupil v letošní sezóně již ke svému druhému zápasu a celkově to byl jeho již 1000. zápas jeho kariéry v NHL. Tuto fantastickou jízdu oslavil gólem, který vstřelil v utkání s Detroitem na konci 16. minuty. Canadiens tento zápas nakonec vyhráli vysoko 7:3. Hádejte, kdo byl vyhlášen hvězdou utkání. Ano- TOMÁŠ PLEKANEC.

Českému srdcaři aplaudovala téměř vyprodaná hala (20 323 diváků). Bylo to fantastické," rozplývala se česká hvězda.  Jsem tady už dlouho a znám to tady. Vím, že diváci tady jsou neskuteční. Miluju hrát tady v Bell Centre. Nikdy jsem nesnil o tom, že bych hrál někde jinde. Byla to opravdu paráda," dodal na závěr.

Chválili všichni i trenér. Vypadalo to, jakoby se Tomáš napil vody mládí. Ne, opravdu. Existuje mnoho důvodů, proč je stále tam, kde je. Bruslil parádně, měl spoustu energie, věděl, že si tento jubilejní zápas musí užít. Myslím, že chtěl, aby na tento zápas mohl vzpomínat. Měl jsem to štěstí, že jsem ho mohl trénovat již první sezónu a jsem také rád, že jsem mohl být u tohoto fantastického zápasu," řekl hlavní trenér Canadiens Claude Julien.

Sestřih zápasu mezi Montrealem a Detroitem.

Pětatřicetiletý hokejista se tak stal již 324. hráčem celé historie NHL a 13. aktivním hráčem, kteří pokořili hranici 1000 zápasů v NHL. V organizaci Canadiens se zařadil mezi elitní skupinku, když se stal 12. hráčem historie klubu, kteří zvládli odehrát tisíc zápasů v nejlepší hokejové lize světa. Tuto partu tvoří například Jean Beliveau, Henri Richard či Larry Robinson.

Fanoušci, trenéři a vlastně všichni na Tomášovi milují to, že dokáže přijmout jakoukoliv pozici v týmu. Není divu, že patří mezi nejskromější hokejisty Česka.

Co vlastně už dokázal Tomáš Plekanec?

Mezinárodní scéna

1x zlato (MSJ)

1x stříbro (MS)

2x bronz (MS)

Extraliga

2000/2001

Nejvíce bodů v sezóně ze všech juniorů (18)

Nejlepší nováček v sezóně

2012/2013

Nejvíce vstřelených branek v oslabení (4)

AHL

Zúčastnil se 2x All Star game

Kariéra v NHL

1000. zápasů- 608 (233+375)

V Montrealu odehrál skoro celou dosavadní kariéru. Výjimkou je pouze krátké působení v Torontu, kde nastoupil do 17 zápasů a dalších 7 utkání v playoff.

Ohlasy na parádní milník Plekance

95 0