HC Dynamo Pardubice

TELH: Východočeské derby vyhrály Pardubice, Brno smetlo Litvínov a Mladá Boleslav zaskočila Třinec

Dnes byli diváci svědky 26. kola nejvyšší české hokejové soutěže, ve kterém Třinec doma přivítal Mladou Boleslav a Jihlava Olomouc. Liberec zajel nad led Vítkovic a Zlín do Plzně. O šlágr kola se postarali Pardubice s Hradcem Králové. Brno se utkalo s Litvínovem a Chomutov s pražskou Spartou.

HC OCELÁŘI TŘINEC VS. BK MLADÁ BOLESLAV

Velké překvapení se událo ve WERK Aréně, kde Třinec hostil Mladou Boleslav. Hosté doslova zaskočili svého soupeře. Po necelých devíti minutách se Mladá Boleslav ujala dvoubrankového vedení. Nejprve se z gólu radoval Klepiš, a poté i Lenc. Oceláři se snažili do konce první periody se stavem něco udělat, což se jim nakonec podařilo. O snížení se postaral Marcinko. Během utkání šli bruslaři do dvoubrankového trháku ještě dvakrát. O druhé snížení domácích se zhostil Jank. Ve třetí třetině mladoboleslavskou výhru potvrdil Klepiš na konečných 4:2. V utkání diváci také viděli trestné střílení. Milan Mikulík zvolil kličku do bekhendu, kterou si položil Maxwella, ale nedokázal zvednout puk nad beton.

Branky a nahrávky: 15. Marcinko (Růžička, Mikulík), 31. Jank (Chmielewski, Marcinko) – 7. Klepiš (Hanzlík), 9. Lenc (Klepiš, Pacovský), 22. Orsava (Hanzlík, Holík), 55. Klepiš (Pacovský, Holík). Vyloučení: 4:6, navíc Doudera (TRI) 10 min. OT za nesport. chování. Diváci: 4214. Střely na branku: 35:22. Zblokované střely: 15:9. Hity: 9:6. Vhazování: 46:32.

HC DYNAMO PARDUBICE VS. MOUNTFIELD HK

Dnes diváci byli svědky dalšího východočeského derby, které tentokrát uzavřelo druhou čtvrtinu základní části TELH. Vyhecovaný zápas se nakonec rozhodl pár minut před koncem třetí třetiny. Do utkání lépe vstoupily Pardubice, kteří byly tím nebezpečnějším týmem. První branka padla v devatenácté minutě, kdy se trefil Marosz. Ve druhé periodě padly dvě branky, každá na jedné straně, a tak byl stav po čtyřiceti minutách příznivější pro domácí. Ve třetí třetině vyrovnal Dragoun na 2:2 (střelec obou branek hostů). Tento vypjatý duel rozhodl v 58. minutě Petr Sýkora a Dynamo ukončilo Hradci šestizápasovou sérii výher. Pardubická Tipsport aréna byla vyprodaná!

Branky a nahrávky: 19. Marosz (Trončinský, Cardwell), 25. Rolinek (Mojžíš, Marosz), 58. P. Sýkora (Marosz, Rolinek) – 28. Dragoun (Červený), 45. Dragoun (Pláněk, Berger). Vyloučení: 6:10, navíc Poulíček – Pláněk, Dragoun 10 min. OT. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 23:33. Nejlepší hráči: Rostislav Marosz – Michal Dragoun. Diváci: 10194 (vyprodáno).

HC KOMETA BRNO VS. HC VERVA LITVÍNOV

Brněnská Kometa doma přivítala litvínovskou Vervu, kterou od začátku vůbec nešetřila. V první periodě však padla jen jediná branka, když se prosadil Horký. Ve druhé třetině diváci viděli kanonádu. Za stavu 3:0 se prosadili i hosté, když se trefil Michal Trávníček, který nahodil puk zpoza branky do brankoviště a ten se šťastně odrazil od obránce Komety. Domácí vstřelili ještě další dvě branky a po čtyřiceti minutách vedli 5:1. Střely na bránu 30:9, výsledek byl vcelku jednoznačný, stejně jako statistika střel. Ve třetím dějství obě mužstva přidala po jedné brance a Litvínov nakonec podlehl Brnu 2:6. Diváci tak mohli dnes z DRFG Areny odcházet maximálně spokojeni s hrou i s výsledkem.  Navíc se Luboš Horký předvedl ve skvělém světle, když si v zápase zapsal tři body (1+2). Brno ukončilo sérii pěti porážek.

Branky a nahrávky: 5. Horký (L. Čermák, Dočekal), 23. L. Čermák (Horký, Bartejs), 30. Gulaši (Dočekal, J. Krejčík), 37. Hruška (H. Zohorna, Horký), 40. Zaťovič (Barinka, M. Erat), 43. R. Zohorna (Mallet, Haščák) – 33. Trávníček, 54. Válek (Matoušek, Jurčík). Diváci: 7228. Střely na branku: 39:19.