Hokej - PSG Zlín vs HC Olomouc

TELH PŘEDKOLO PO: Olomouc porazila Zlín a postupuje. Známe kompletní obsazení čtvrtfinálových sérií

Pátý duel předkola play-off Extraligy ledního hokeje mezi Zlínem a Olomoucí rozhodl o vítězi a postupujícím do čtvrtfinále.

Úvodní vhazování vyhráli hosté, kteří se vrhli do útočného pásma, kde chtěli prověřit Kašíka, ale puku se ihned zmocnil Zlín, který nenechal soupeře ani vystřelit. Z první větší šance Olomouce byl ihned gól. V osmé minutě Jergl našel na levé straně Hermana, kterému adresoval přihrávku a ten z mezikruží přesně trefil k bližší tyči, čímž otevřel gólový účet. V závěru třetiny ještě měli hosté výhodu přesilové hry, navýšit skóre se jim ale nepodařilo. Proto také po první dvacetiminutovce byl stav příznivější pro hosty, kteří pomýšleli na postup do čtvrtfinále play-off.

Na začátku druhé části se k velké příležitosti dostal Fořt, který vypálil švihem, ale gólman byl na svém místě včas. V této prostřední periodě se především blýskli gólmani, kteří touš za svá záda nepustili. Obě mužstva, ale několik šancí ke skórování měla, nicméně se nic nestalo. V závěru druhé třetiny se do parádní akce dostal Michal Popelka, který se ocitl osamocený před Konrádem, ale ten si mezírku u pravé tyče pohlídal. Po čtyřiceti minutách byl stále stav příznivější pro Olomouc, která vedla 1:0.

Do dvoubrankového trháku Olomouc poslal Jakub Galvas, který si dal puk na bekhend a z bezprostřední blízkosti před brankářem zakončil. Branka padla minutu a čtyři sekundy po začátku třetí periody. Ke konci třetiny se začaly dít věci. Nejprve duel zdramatizoval Fořt, od kterého se od brusle odrazil puk směrem do olomoucké svatyně. Tento moment ještě prověřoval videorozhodčí, který doporučil gól uznat a o kopnutí nohou se tak nejednalo. Následně na to Zlín zkusil hru bez brankáře, ale toho využil Laš, který poslal svůj tým zpátky do dvoubrankového vedení. Další drama zařídil Klhůfek, když lehce ťukl do puku, který skončil za brankovou čárou. Domácí se snažili všemi silami vyrovnat, ale to se jim nakonec nepovedlo. Olomouc porazila Zlín 3:2 a postupuje do čtvrtfinále, kde je čeká vítěz základní části.

Branky a nahrávky: 56. Fořt (Freibergs), 58. Klhůfek – 8. Herman (Jergl, Strapáč), 42. J. Galvas (Strapáč, Irgl), 57. Laš (Eberle, Jaroměřský)

Zlín: Olomouc 2:3 (na zápasy 1:3)