Jakub Kindl
Foto: www.si.com

TELH: Olomouc a Plzeň posiluje

Jakub Kindl

Začátek extraligy je v plném proudu a týmy se rozhodly, že své kádry doplní o zkušené hráče. V plzeňském kádru si zahrají bratři Kindlové. Olomouc naopak doplní Jan Káňa.

Olomouc hledá střelce. Už od začátku přípravy, ale stále ne a ne ho najít. Nakonec na hostování přichází útočník Jan Káňa, který působí v Kometě Brno. Asistent trenéra HC Kometa Brno Kamil Pokorný řekl: „V Olomouci dostane více prostoru. Máme nabitý útok a rozhodli jsme se pro toto řešení. Půl roku byl mimo sestavu, jeho zranění nebylo jednoduché. V Olomouci dostane více prostoru. Kvůli přeplněným útočným řadám máme další hráče v Třebíči a v naší juniorce."

Do Plzně přestoupí Jakub Kindl, který hrál v NHL, v které odehrál celkem 331 utkání. V zámořské soutěži oblékal například dres Detroitu či Floridy. Možná tak uvidíme další rodinou spolupráci v roli dvou zkušených bratrů. Jakub Kindl se k tomuto přestupu vyjádřil takto:  „Domluva s Plzní proběhla prakticky během jednoho dne. Kývl jsem hodně rychle a velký vliv na tom měl i fakt, že si můžu poprvé zahrát s bráchou.“

159 0